آسیاتل

بازدید: 22

روستاها بهترین ظرفیت برای توسعه اقتصاد و تولید درکشور

منبع : تابناک کد خبر: 702881
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۲هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در مجلس تصویب شد گفت: ۵۰ درصد از این اعتبارات برای توسعه اشتغال روستایی تخصیص‌ یافته است.
سیدحسن حسینی شاهرودی درحاشیه همایش توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شاهرود اظهار داشت:روستاها بهترین ظرفیت برای توسعه اقتصاد و تولید در کشور است.

به گزارش خانه ملت؛ وی با تأکید بر لزوم توسعه اشتغال روستایی بیان کرد: بالغ‌بر 12هزار میلیارد تومان اعتبار برای تحقق این امر در مجلس شورای اسلامی تصویب‌شده است که بالغ‌بر 50درصد از این اعتبار اختصاص‌یافته است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه این اعتبار از محل 1.5 میلیارد دلار صندوق توسعه ملی تأمین‌شده است بیان کرد: تاکنون بالغ‌بر 6هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی در کشور تخصیص‌یافته است.

وی با اشاره به برخی مشکلات روستایی تصریح کرد: بالغ‌بر 39 درصد از جمعیت روستانشین در کشور تحت پوشش بیمه قرار دارد و باید برای تکمیل این مسئله اقدامی اساسی انجام شود.

حسینی شاهرودی با تأکید بر اینکه حفظ جمعیت روستایی یکی از سیاست‌های مهم دولت است بیان کرد: طرح آمایش سرزمینی یکی از مهم‌ترین طرح‌ها دولت برای توسعه مناطق روستایی و حفظ جمعیت روستانشین در کشور است.

وی با اشاره به برخی اقدامات و سیاست‌های غلط در دولت‌های گذشته بیان کرد: علی‌رغم اینکه طرح‌های توسعه‌ای برای روستاها تدوین‌شده بود ولی اجرای آن‌ها توسعه را به کلان‌شهرها وارد کرده بود و این خلاف اهداف و سیاست‌های دولت انجام شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی گفت: جمعیت روستانشین در ایران رو به نزول است و باید برای حفظ این جمعیت از طرح‌های رفاهی و خدماتی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ارزیابی‌های سازمان ملل حاکی از کاهش جمعیت روستایی است تأکید کرد: در پیش‌بینی‌های سازمان ملل تا سال 1920 میلادی در جهان بالغ‌بر 30درصد از جمعیت انس آن‌ها روستانشین و 70درصد جمعیت شهرنشین می‌شوند.

حسینی شاهرودی عدم اشتغال و امکانات رفاهی در روستاها را از مهم‌ترین عامل کاهش جمعیت روستانشین دانست و گفت: کمبود آب، عدم وجود درآمد کافی برای کشاورزان و غیره از دیگر مشکلات روستانشینان و عوامل کاهش جمعیت این قشر است.

وی در پایان یادآور شد: 17 دفتر کارگزاری بیمه در شهرستان‌های شاهرود و میامی مستقرشده است که این حجم از دفاتر پاسخگوی نیاز مردم روستاهای این شهرستان نیست و باید برای رفع این مسئله اقدامی اساسی انجام شود

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

تبلیغات

آسیاتک حمایت