آسیاتل

بازدید: 290

مناظره «اخلاق؛ در میانه فلسفه و کلام» برگزار می شود

منبع : مهر نیوز کد خبر: 702431
نخستین جلسه از مناظره های خانه اخلاق پژوهان جوان ‌با حضور محسن جوادی و حجت الاسلام محمدتقی سبحانی در قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه نخست از مناظره های اخلاقی که با حضور طلاب و دانشجویان علاقمند به مباحث فلسفی و اخلاقی، ‌در قم برگزار می‌شود به «مباحثه علمی» میان محسن جوادی، مدیر گروه آموزشی فلسفه اخلاق دانشگاه قم و حجت الاسلام محمدتقی سبحانی مدیر بنیاد فرهنگی امامت اختصاص دارد.

هر دو استاد محترم، حداقل یک نوبت در برنامه های خانه اخلاق حضور داشته و به بیان دیدگاه خود به صورت مبسوط پرداخته اند. شرح جلسات قبلی این اساتید و متن آنها را میتوانید از قسمت «برنامه های ما» در سایت خانه اخلاق به نشانی EthicsHouse.ir دریافت کنید.

مخاطب اولیه و اصلی کارگاه‌های فلسفه اخلاق دانشجویان گرامی و طلاب حوزه های علمیه می باشند . نشان دادن تمایزات رویکردهای مختلف در این مباحث یکی از اهداف مجموعه خانه اخلاق پژوهان جوان به عنوان برگزار کننده این کارگاه ها میباشد، تا در خلال این "مباحثه علمی" با دیدگاه اساتید محترم آقایان جوادی و سبحانی درخصوص خاستگاه اخلاق در تاریخ اسلامی آشنا شوند.

این نخستین برنامه از این مباحثه هاست و به گفته دست اندرکاران این نشست ها و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته از سوی این مجموعه،در سال تحصیلی ۹۶-۹۷، حدود ۱۰ جلسه از این مناظره ها برای مخاطبین علاقه‌مند برگزار میشود.

شرکت برای عموم دانشجویان و طلاب علاقه‌مند به مباحث فلسفی و اخلاقی آزاد است و این افراد می‌توانند مباحث و صوت این جلسات را از طریق سایت خانه اخلاق پژوهان به آدرس EthicsHouse.ir  و یا کانال تلگرام https://Telegram.me/EthicHouse پیگیری کنند.

مناظره فوق الذکر در روز دوشنبه اول آبان ماه ساعت ۱۶ برگزار می‌شود. این برنامه هر ماه یک بار و به میزبانی خانه اخلاق به آدرس قم، بلوار محمدامین (ص) کوچه ۱۳ پلاک ۲۹ برگزار میگردد.

از آنجا که زمان برگزاری نشست ها متغیر است، طلاب و دانشجویان علاقه‌مند، برای اطلاع رسانی از زمان برگزاری این کلاس‌ها می‌توانند با ارسال مشخصات خود به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۵۳۲۹۴۲۷۷۰  ازجزئیات دقیق‌تر برگزاری برنامه ها مطلع شوند؛ همچنین میتوانید پیشنهادات خود را برای بهتر برگزار شدن این جلسات و  ارائه موضوعات و افراد آتی، از طریق همین سامانه و یا کانال تلگرام با مسئولین این برنامه در میان بگذارید.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت