آسیاتل

بازدید: 19

آرامش روابط امریکا و کره شمالی بعید است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 689188
کارشناس مسائل سیاسی: آرامش قبل از طوفان در مورد روابط آمریکا و کره شمالی صادق نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حسن عابدینی در استودیو خبر 21 شبکه یک سیما نزدیک شدن روابط کره شمالی و آمریکا
را به مرحله آرامش قبل از طوفان بعید عنوان کرد و افزود: آمریکا در دو دولت اخیر اصلا آمادگی برای ایجاد جنگ جدید را ندارد زیرا اقتصاد آمریکا در حال حاضر 20 تریلیون دلار به فدرال این کشور بدهی دارد و پیش بینی می شود در 10 سال آینده 6 تریلیون دلار بهره بدنبال داشته باشد.
او ادامه داد: دونالد ترامپ در مناظره انتخاباتی اش بارها گفته بود زیر ساخت های اقتصادی آمریکا خراب است و برای رفع آن باید ایجاد اشتغال و زیر ساخت ها را ترمیم کرد در ضمن مذاکرات او با عربستان و قطر به منظور دریافت پول برای این ترمیم بود.


دانلود

عابدینی گفت: مهم ترین موضوع در آمریکا بحران رهبری است،? ترامپ حیای کلامی ندارد و بسیاری او را دیوانه و غیر قابل پیش بینی می دانند، در 200 روزی که او وارد کاخ سفید شده است حدود 15 نفر از نزدیکان خودش را که در جریان انتخاباتی در کنارش بودند کنار زده حتی رئیس اف بی آی را از کار بر کنار کرده است.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: هر کس بخواهد دیدگاه های ترامپ را در مورد برجام تحلیل کند سرگیجه می گیرد.
عابدینی گفت: در مورد خاور دور آمریکا تجربه بسیار بدی دارد زیرا در جنگی که سال های 1950 تا 53 میان کره شمالی و چین در گرفت آمریکا حدود 40 هزار کشته داد.
او ادامه داد: آمریکا دیگر ابرقدرت نیست چون قدرت اجماع سازی جهانی ندارد و نمی تواند مخالفشانش را مهار کند.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا می خواهد هیچ کشوری بجز خودش به دانش هسته ای مجهز نباشد، اما با خطاهای ترامپ سرانجام می توان برای کره شمالی مدل کشور هند و پاکستان را متصور شد یعنی باید پذیرفت که کره شمالی هم کشور هسته ای است و باید از کنارش گذر کرد، معمولا با نگاهی به پشت سر در می یابیم که آمریکا به کشورهایی حمله نموده که آنها را خلع سلاح کرده است یعنی به عراق زمانی حمله کرد که موشک هایش را در مقابل بازرسان آژانس بین المللی دو تکه شد، زمانی به ژاپن حمله کرد که بمب اتم را روی هیروشیما و ناکازاکی انداخته بود، در مورد لیبی و سومالی هم همینطور است، آمریکا نمی تواند نادیده بگیرد که در حال حاضر کره شمالی به یک نیروی بازدارندگی هسته ای رسیده است و به گفته وزیر کشور آلمان اگر نبردی میان این دو در بگیرد حداقل 80 میلیون نفر کشته می شوند.
عابدینی افزود: مضاف بر اینها دو کشور بزرگ و دارنده حق وتو در منطقه (چین و روسیه) اجازه نخواهند داد در منطقه چنین درگیری رخ بدهد.
او تصریح کرد: ترامپ در تلاش است که خود را دیوانه جلوه دهد مرد دیوانه دکترینی است که کسینجر در گفتگو با هیات ویتنامی بیان کرده بود او گفته بود که نیکسون دیوانه است و اگر مذاکرات شکست بخورد جنگ آغاز خواهد شد، کره شمالی هم بهایی به این حرف ها نمی دهد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت