آسیاتک

بازدید: 95

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل با «میرضیایف» دیدار کرد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 681138
«احمد شهید» گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «احمد شهید» گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد صبح امروز با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفت وگو کرد.

میرضیایف در این دیدار بر همکاری های موثر و متقابلا سودمند ازبکستان و سازمان ملل متحد و ساختارها و نهادهای آن تاکید کرد.

وی تاکید کرد: در پایان سفرهای «آنتونیو گوتیرس» دبیرکل سازمان ملل متحد و «زید رعد الحسین» کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل متحد در ماه می و ژوئن سال جاری میلادی «نقشه جاده ای» برای گسترش بیش از پیش همکاری های دوجانبه طبق اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد تصویب و در عمل اجرا می شود.  

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: تحکیم توافق بین ملتها و تسامح دینی یکی از اولویت های استراتژی درازمدت توسعه ازبکستان و برنامه های همکاری های همه جانبه با سازمان ملل متحد می باشد.

میرضیایف خاطرنشان کرد: هم اکنون در ازبکستان توافق و احترام کامل نمایندگان بیش از 130 ملت و قوم و همچنین 16 ادیان مختلف وجود دارد و تمام شرایط لازم برای تحقق حقوق و آزادی آنان فراهم شده است.

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز در این دیدار در مورد اصلاحات در جامعه مدنی، تامین تسامح و آزادی مذهبی، حمایت از حقوق گروه های مذهبی و جلوگیری از تبعیض نسبت به آنها قدردانی کرد.

«احمد شهید» افزود: از تصویب مقاوله نامه مخصوص «معارف و تسامح دینی» و همچنین ایجاد مرکز بین المللی پژوهشی به نام «امام بخاری» در «سمرقند» و مرکز تمدن اسلامی در تاشکند به طور کامل حمایت می کنیم.   

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در این دیدار از میرضیایف  برای سازماندهی برنامه های فشرده قدردانی و بر آمادگی خود برای گسترش بیش از پیش همکاری با تاشکند تاکید کرد.  

ازبکستان در تاریخ دوم مارس سال 1992 میلادی به عضویت سازمان ملل متحد پیوسته و در تاریخ 24 اکتبر سال 1993 میلادی در تاشکند نمایندگی سازمان ملل متحد گشایش یافته است.      

انتهای پیام/.

loading...دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

گزارش ها

رونمايي از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی ایران خودرو

رونمايي از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی ایران خودرو

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان