آسیاتل

بازدید: 28

اتحادیه اروپا تعرفه های سنگین علیه واردات فولاد از ایران اعمال می‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 657401
بر اساس تصمیمات جدید اتحادیه اروپا، واردات محصولات فولادی از کشورهای ایران، برزیل، روسیه و اوکراین به اتحادیه اروپا مشمول تعرفه های ۱۷.۶ تا ۹۶.۵ یورویی در هر تن خواهد شد.

اتحادیه اروپا تعرفه های سنگین علیه واردات فولاد از ایران اعمال می کندبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه خبری ای یو ریپورتر، اتحادیه اروپا اقدامات بیشتری را به منظور حمایت از تولید کنندگان فولاد این اتحادیه در برابر رقابت ناعادلانه اتخاذ کرده است. بر اساس جدیدترین اقدامات اتخاذ شده، 48 رشته اقدام به منظور مقابله با فعالیت های دامپینگ و اعطای یارانه از سوی برخی کشورها در صنعت فولاد اتخاذ خواد شد. بر این اساس، واردات محصولات فولادی از کشورهای ایران، برزیل، روسیه و اوکراین به اتحادیه اروپا مشمول تعرفه های 17.6 تا 96.5 یورویی در هر تن خواهد شد.

بعد از اعتراضات مکرر تولید کنندگان اروپایی، اتحادیه اروپا در نهایت در حال اتخاذ اقداماتی عملی علیه واردات فولاد ارزان قیمت از کشوری دیگر است. تحقیقات اولیه این اتحادیه تولید کنندگان صربستانی را نیز شامل می شد، اما اتحادیه اروپا اعلام کرده که به دلیل پایین بودن حجم تولید شرکت های این کشور، فعالیت های شرکت های صرب قابل چشم پوشی است.

علاوه بر این اقدامات، اتحادیه اروپا تلاش دارد با ریشه های مازاد ظرفیت تولید صنعت فولاد جهان مقابله نماید و این کار را از طریق تعامل فعال با مجمع جهانی مازاد ظرفیت فولاد انجام خواهد داد. این مجمع سال گذشته بعد از تعهد کشورهای عضو گروه 20 به مقابله با مازاد تولید فولاد تشکیل شد.

گروه 20 متعهد شده تا با ارتقاء ارتباطات و همکاری ها، اقدامات موثری را برای مقابله با این چالش ها انجام دهد تا کارکرد بازار جهانی فولاد را ارتقا بخشد. قرار است گزارش پیشرفت فعالیت های این مجمع در نشست بعدی گروه 20 ارائه شود.

انتهای پیام/

مقابله اتحادیه اروپا با ریشه های مازاد ظرفیت تولید فولاد جهان

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت