آسیاتل

بازدید: 50

اعدام؛ ابزاری در دست مقامات عربستان برای سرکوب مخالفان سیاسی و اقلیت‌ها

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 646500
عفو بین‌الملل با محکوم کردن شمار فزاینده موارد اعدام در عربستان، اعلام کرد در ماه‌های اخیر هر هفته 5 مورد اعدام در این کشور صورت گرفته است.

اعدام؛ ابزاری در دست مقامات عربستان برای سرکوب مخالفان سیاسی و اقلیت های این کشوربه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از ایندیپندنت، سازمان عفو بین الملل با محکوم کردن تعداد فزاینده موارد اعدام در عربستان اعلام کرد در ماه های اخیر هر هفته 5 مورد اعدام در این کشور انجام شده است. بدین ترتیب، تعداد کل موارد اعدام در این کشور از ابتدای سال جاری میلادی به یکصد مورد رسید.

خبرگزاری عربستان سعودی امروز اعلام کرد شمار اعدامی ها در این کشور از آغاز سال تاکنون به 100 نفر رسید. سازمان عفو بین الملل نیز با اعلام اینکه 40 درصد افزایش موارد اعدام مربوط به مواد مخدر بوده است که مجازات آن نباید جکم اعدام باشد.

لین ملوف، رئیس تحقیقات خاورمیانه عفو بین الملل، در این باره گفت عربستان از ماه ژوئیه سال جاری میلادی، بر شمار اعدام ها در این کشور افزوده است و هر هفته به طور متوسط 5 نفر در این کشور اعدام می شوند.

در ادامه گزارش به نقل از ملوف آمده است عربستان سعودی از اعدام به عنوان ابزاری برای سرکوب مخالفان سیاسی و اقلیت ها در این کشور استفاده می کند.

 

انتهای پیام/

عفو بین الملل افزایش موارد اعدام در عربستان را محکوم کرد

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت