آسیاتل

بازدید: 36

اعتراض تولیدکنندگان اروپایی دوچرخه به دامپینگ چین

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 638983
انجمن تولیدکنندگان دوچرخه اروپا گفت: دامپینگ دوچرخه های برقی چینی، بازار اروپا را اشباع کرده و در برخی از موارد قیمت آنها از هزینه تولید هم کمتر است. همچنین کمیسیون اتحادیه اروپا تا اواخر ماه جاری میلادی در مورد شروع تحقیق در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد.
اعتراض تولیدکنندگان اروپایی دوچرخه به دامپینگ چینپول‌نیوز - تولید کنندگان دوچرخه های برقی اروپایی به اتحادیه اروپا به دلیل دامپینگ دوچرخه های چینی در این قاره شکایت و خواستار تحقیق در این رابطه شدند.

تولیدکنندگان دوچرخه های برقی اروپا در تازه ترین اقدام خود، از کمیسیون اتحادیه اروپا به دلیل واردات بی رویه دوچرخه های چینی ارزان قیمت شکایت و اعلام کردند: دوچرخه های آنها در اتحادیه اروپا با قیمت بسیاری کمتری به فروش می رسد.

در همین حال انجمن تولیدکنندگان دوچرخه اروپا اعلام کرد: دامپینگ دوچرخه های برقی چینی، بازار اروپا را اشباع کرده و در برخی از موارد قیمت آنها از هزینه تولید هم کمتر است. همچنین کمیسیون اتحادیه اروپا تا اواخر ماه جاری میلادی در مورد شروع تحقیق در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد.

از سویی دیگر، انجمن تولیدکنندگان دوچرخه اروپا در حال تهیه یک پرونده شکایت دیگر در ارتباط با تخصیص یارانه های غیرقانونی در این بخش است و خواهان ثبت واردات دوچرخه های برقی چینی شده تا عوارض گمرکی آنها با دقت بررسی شود.  

بر همین اساس این مساله بعنوان تازه ترین درخواست تولیدکنندگان اروپایی در ارتباط با تحقیق در مورد واردات کالاهای چینی است و پیش از این هم، دامپینگ صفحات خورشیدی و فولاد چین به اروپا مطرح شده بود.

از سال ۱۹۹۳ میلادی تا کنون، دوچرخه های متعارف چینی در زمره عوارض ضد دامپینگ اروپا قرار دارند؛ این در حالی است که در دسامبر سال گذشته میلادی چین خواهان حذف تعرفه برای دوچرخه ها با این بهانه که این محصولات در دسته کالاهای سازگار با محیط هستند، شده بود.

بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان دوچرخه اروپا، در سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد ۴۳۰ هزار دوچرخه برقی چینی در اتحادیه اروپا فروخته شد که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن ۴۰ درصد افزایش نشان می دهد؛ ضمن اینکه برآورد می شود که این رقم در سال جاری میلادی، به تقریبا ۸۰۰ هزار دستگاه افزایش پیدا کند.

همچنین انجمن تولیدکنندگان دوچرخه اروپا اعلام کرد: اروپایی ها هر سال در حدود ۲۰ میلیون دوچرخه خریداری می کنند که تقریبا ۱۰ درصد آنها در حال حاضر، دوچرخه های برقی است و انتظار می رود که سهم بازار دوچرخه های برقی طی ۵ سال آینده با افزایش روبرو شود.

بر پایه این گزارش، تولیدکنندگان اروپایی در سال گذشته میلادی در بخش دوچرخه های برقی در حدود یک میلیارد یورو سرمایه گذاری کردند که اکنون ترس از دست رفتن این صنعت با دامپینگ دوچرخه های چینی می رود.  


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

تبلیغات

آسیاتک حمایت