بازدید: 100

بانک های پاکستان هم با ایران کار نمی کنند

بانک های پاکستان هم با ایران کار نمی کنند

دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی در بازارهای هدف را یکی از نتایج مورد انتظار از برجام خواند که به دلیل فقدان اثرگذاری بر نظام بانکی بازارهای هدف، تا امروز محقق نشده است.به گزارش ایرنا از روابط عمومی فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته، «حمیدرضا صالحی» گفت: موفق نشده ایم بین بانک های ایران و کشورهای طرف مقابل ارتباط برقرار کنیم.وی افزود: این مشکل موجب شده است پیش بینی ها در مورد عملکرد موفق ایران در زمینه صادرات خدمات فنی مهندسی پس از اجرای برجام، محقق نشود. نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق تهران گفت: یکی از مشکلات این است که کشورهای هدف معمولا ضمانتنامه بانک های ایرانی را قبول نمی کنند و این الزام وجود دارد که از بانک های آنها ضمانتنامه دریافت شود. وی ادامه داد: برای نمونه در پاکستان برخی شرکت های ایرانی در مناقصه پروژه هایی برنده شده اند اما پاکستانی ها ضمانتنامه بانک های ایرانی را قبول ندارند.صالحی یادآوری کرد: بانک مرکزی پاکستان رابطه کارگزاری بانک های این کشور با بانک های ایرانی را منع کرده است و بانک های پاکستانی نمی توانند برای شرکت های ایرانی ضمانتنامه صادر کنند.وی گفت: این مشکل موجب شده است شرکت های ایرانی پروژه های بزرگی را در کشورهای هدف مانند پاکستان از دست بدهند؛ در حالی که این کشور برای پروژه های خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی شرایط بسیار مناسبی دارد.دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته از بانک مرکزی و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خواست هر چه زودتر در این زمینه اقدام کنند. صالحی یادآوری کرد یکی از دستاوردهای سفر رییس جمهوری اسلامی ایران و همچنین چندین سفر مسئولان بانک مرکزی به پاکستان حل این مشکل در آینده نزدیک قلمداد شد اما هنوز نامه بانک مرکزی پاکستان به بانک های این کشور درباره ممنوعیت رابطه کارگزاری با طرف های ایرانی ملغی نشده است. به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران ششم فروردین ماه به دعوت رسمی نخست وزیر پاکستان با هدف رایزنی های اقتصادی، سیاسی و منطقه ای به این کشور سفر کرد.در این سفر 6 سند همکاری در زمینه های گوناگون مانند اتاق های بازرگانی، عرصه های دانشگاهی، فرهنگی، بیمه ای و نیز بهداشتی، آموزش پزشکی، دارویی و تجهیزات پزشکی امضا شد.فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران با هدف ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنایع انرژی ایران، حفظ توازن و نظم، فراهم سازی امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید، استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام سازی آن در قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تشکیل شده است.
بانک های پاکستان هم با ایران کار نمی کنند
منبع : تابناک کد خبر: 63

 تلگرام خبرلند

دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی در بازارهای هدف را یکی از نتایج مورد انتظار از برجام خواند که به دلیل فقدان اثرگذاری بر نظام بانکی بازارهای هدف، تا امروز محقق نشده است.

دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی در بازارهای هدف را یکی از نتایج مورد انتظار از برجام خواند که به دلیل فقدان اثرگذاری بر نظام بانکی بازارهای هدف، تا امروز محقق نشده است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته، «حمیدرضا صالحی» گفت: موفق نشده ایم بین بانک های ایران و کشورهای طرف مقابل ارتباط برقرار کنیم.
وی افزود: این مشکل موجب شده است پیش بینی ها در مورد عملکرد موفق ایران در زمینه صادرات خدمات فنی مهندسی پس از اجرای برجام، محقق نشود. 
نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق تهران گفت: یکی از مشکلات این است که کشورهای هدف معمولا ضمانتنامه بانک های ایرانی را قبول نمی کنند و این الزام وجود دارد که از بانک های آنها ضمانتنامه دریافت شود. 
وی ادامه داد: برای نمونه در پاکستان برخی شرکت های ایرانی در مناقصه پروژه هایی برنده شده اند اما پاکستانی ها ضمانتنامه بانک های ایرانی را قبول ندارند.
صالحی یادآوری کرد: بانک مرکزی پاکستان رابطه کارگزاری بانک های این کشور با بانک های ایرانی را منع کرده است و بانک های پاکستانی نمی توانند برای شرکت های ایرانی ضمانتنامه صادر کنند.
وی گفت: این مشکل موجب شده است شرکت های ایرانی پروژه های بزرگی را در کشورهای هدف مانند پاکستان از دست بدهند؛ در حالی که این کشور برای پروژه های خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی شرایط بسیار مناسبی دارد.
دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته از بانک مرکزی و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خواست هر چه زودتر در این زمینه اقدام کنند. 
صالحی یادآوری کرد یکی از دستاوردهای سفر رییس جمهوری اسلامی ایران و همچنین چندین سفر مسئولان بانک مرکزی به پاکستان حل این مشکل در آینده نزدیک قلمداد شد اما هنوز نامه بانک مرکزی پاکستان به بانک های این کشور درباره ممنوعیت رابطه کارگزاری با طرف های ایرانی ملغی نشده است. 
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران ششم فروردین ماه به دعوت رسمی نخست وزیر پاکستان با هدف رایزنی های اقتصادی، سیاسی و منطقه ای به این کشور سفر کرد.
در این سفر 6 سند همکاری در زمینه های گوناگون مانند اتاق های بازرگانی، عرصه های دانشگاهی، فرهنگی، بیمه ای و نیز بهداشتی، آموزش پزشکی، دارویی و تجهیزات پزشکی امضا شد.
فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران با هدف ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنایع انرژی ایران، حفظ توازن و نظم، فراهم سازی امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید، استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام سازی آن در قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تشکیل شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پربازدیدترین اخبار

خبرنامه

براي عضويت در خبرنامه ايميل خود را در فرم زير وارد كنيد.

جدیدترین اخبار

گزارش ها

واکنش خاص گوینده خبر 14 به گزارش سخنان رهبر و اقتدار موشکی +فیلم

واکنش گوینده خبر 14 سیما پس از گزارش درباره سخنان رهبر انقلاب و اقتدار موشکی مورد توجه کاربران قرار گرفت.

خوش خدمتی جدید منافقین به آمریکا با انتشار گزارش‌هایی خیالی از برنامه موشکی ایران

نماینده گروهک تروریستی منافقین در واشنگتن مدعی شد مدارک و شواهدی علیه برنامه موشکی ایران در اختیار دارند.

گزارش شهنازی در مورد اعزام کاروان ایران به مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا

دبیرکل کمیته ملی المپیک در نشست روسای فدراسیون‌ها با وزیر و معاونان وزارت ورزش، گزارشی از وضعیت اعزام کاروان ایران به بازی‌های داخل سالن ارائه کرد.

دیده‌بان شفافیت و عدالت فردا گزارشی از تخلفات سازمان غذا و دارو منتشر می‌کند

عضو هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت گزارشی از تخلفات سازمان غذا و دارو توسط سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت تهیه شده که فردا منتشر می‌شود.

چند مورد لو رفتن سؤالات امتحان نهایی 20 دقیقه قبل از امتحان گزارش شده است/ مردم مستندات خود را به مجلس ارائه کنند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه چند مورد لو رفتن سؤالات حدود یک ربع تا بیست دقیقه قبل از شروع امتحان گزارش شده است، گفت: اگر مدرک و مستندی در دست افراد دالّ بر وقوع تخلف در امتحانات نهایی وجود دارد باید به مجلس داده شود.

اعلام گزارش دفتر بازرسی سازمان محیط زیست درباره مرگ "هیرکان"

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست درباره مرگ هیرکان، پلنگ رها شده در پارک ملی گلستان توضیحاتی را ارائه کرد.

نتایج گزارشات اولیه در خصوص علت بوی نامطبوع خاش

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گفت: ترکیدگی یک واحد آمونیاک در شهرک صنعتی خاش و فعال شدن تنها آتشفشان غیرخاموش ایران از دلایل بوی نامطبوع شهرستان خاش اعلام شده که هنوز صحت و سقم این ادعاها مشخص نشده است.

نخستین گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره برنامه موشکی ایران؛ لحن گوتیرش نرمتر شد

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت که بر اساس سندی که به دست آورده لحن دبیرکل سازمان ملل نسبت به آزمایش‎های موشکی ایران نرمتر شده است.

گزارش تازه سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران، لحن ملایم‌تری دارد

روزنامه نیویورک تایمز که به نسخه‌ای از گزارش دبیر کل سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران دست یافته، می‌گوید این گزارش لحن ملایم‌تری نسبت به قبل دارد.

گزارش تازه سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران، لحن ملایم‌تری دارد

روزنامه نیویورک تایمز که به نسخه‌ای از گزارش دبیر کل سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران دست یافته، می‌گوید این گزارش لحن ملایم‌تری نسبت به قبل دارد.

گزارش یونیسف از کشته شدن کودکان موصل به دست داعش

سازمان ملل اعلام کرد: شبه نظامیان گروه تروریستی داعش کودکان در موصل را هدف می‌گیرند تا اجازه ندهند غیرنظامیان از این شهر فرار کنند این در حالی است که نیروهای عراقی برای پس گرفتن آخرین پایگاه داعشی‌ها در عراق همچنان تلاش می‌کنند.

تبلیغات

تلگرام خبرلند