آسیاتل

بازدید: 33

سندرز: عربستان پایه‌گذار شبکه‌های تروریستی در دنیاست

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 605492
سناتور ایالت ورمونت آمریکا از دولت این کشور خواست رویکردش را در قبال جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد.
برنی سندرز، نماینده ی ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا، در گفتگو با نشریه اینترسپت، از دولت این کشور خواست رویکردش را در قبال جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد.

به گزارش نامه نیوز نشریه هیل نوشت برنی سندرز از سیاست خارجی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، خصوصاً درباره خروج احتمالی واشنگتن از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) شدیداً انتقاد کرد و گفت، کشورهای دیگر به این فکر خواهند کرد چرا باید با آمریکا که «رئیس جمهوری بی ملاحظه و کنگره‌ای غیر مسئول» دارد مذاکره و توافق کنند؟

سناتور دموکرات آمریکا گفت: «از همکاران خود و همه مردم آمریکا می خواهم تا توافق هسته‌ای (با ایران) را حفظ کنند؛ ما باید از این توافق محافظت کنیم. رئیس جمهور ترامپ نشانه هایی از نیت خود مبنی بر خروج از این توافق را نشان داده است، همان طور که از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرد. خروج از توافق هسته ای با ایران اشتباه است».

سندرز همچنین، از دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین امریکا، تمجید کرد و مذاکره و توافق با ایران بر سر مسائل هسته ای را «رهبری واقعی» و «قدرت حقیقی» آمریکا نامید.

برنی سندرز در ادامه، تأکید کرد عربستان سعودی هم پیمان آمریکا نیست؛ زیرا پایه‌گذار شبکه های تروریستی در دنیاست و تروریست‌ها را تامین مالی می کند.

سناتور ایالت ورمونت آمریکا تاکید کرد، بر خلاف سیاست «اول آمریکا» ترامپ، آمریکا باید سیاست خارجی خود را بر مبنای همکاری با دیگر بنا کند. این سناتور دموکرات دیدگاه های نژادپرستانه ترامپ در خصوص حادثه شارلوتزویل نیز انتقاد کرد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت