آسیاتل

بازدید: 19

امضای قراردادهای مهم بین ایران و فرانسه/ایجاد مرکز تجاری در تهران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 595818
رئیس انجمن کارفرمایان فرانسه با اشاره به دو قرارداد شرکت نفتی توتال و خودرو سازی رنو فرانسه با ایران، گفت: در هفته‌های آینده شاهد امضای قراردادهای مهمی از این نوع بین دو کشور خواهیم بود.

ایجاد مرکز تجاری فرانسه در تهران برای شرکت های کوچکبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، لیوتیبو دو سیلگی امروز در همایش تجاری ایران و فرانسه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: از آخرین حضور هیأت تجاری فرانسه در ایران که در ژانویه 2017 صورت گرفت، تاکنون تحولات مختلفی به لحاظ سیاسی در دو کشور صورت گرفته، به طوری که روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران و مکرون به عنوان رئیس جمهور فرانسه انتخاب شده است.

نایب رئیس انجمن کارفرمایان فرانسه (مدف بین الملل) گفت: اگرچه تغییرات سیاسی در دو کشور اتفاق افتاده، اما در کنار آن، چیزهایی هم تغییر نکرده که از جمله آن می توان به علاقه مندی شرکت های ایرانی و فرانسوی برای تقویت روابط تجاری بین دو کشور اشاره کرد.

وی با بیان اینکه از بعد از توافق هسته ای، هر دو کشور تلاش زیادی کرده اند، تا روابط خود را در زمینه تجاری توسعه دهند، بیان داشت: هر دو کشور دارای فرهنگ علمی صنعتی قوی هستند و همین موضوع اجازه می دهد، تا اساس همکاری ها بین دو کشور در زمینه مختلف انرژی، مخابرات، صنایع اتومبیل و ... رخ دهد.

دوسیلگی اظهار کرد: شرکت های فرانسوی فقط برای تجارت و کاسبی و گرفتن سهمی از بازار ایران نیامده اند، اگرچه این سهم نسبت به سهم سایر کشورهای اروپایی کمتر است، بلکه ما به دنبال توسعه روابط تجاری درازمدت هستیم و نمونه آن را می توان در قرارداد توتال فاز 11 پارس جنوبی و همچنین قرارداد شرکت رنو برای تولید سالانه 300 هزار خودرو در ایران اشاره کرد، این قراردادها نشانه مشارکت های طولانی مدت و مشارکت های برنده ـ برنده است.

وی افزود: فکر می کنم در هفته های آینده شاهد امضای قراردادهای مهمی بین دو کشور از این نوع قراردادها باشیم.

رئیس انجمن کارفرمایان فرانسه در ادامه با اشاره به اینکه یک مرکز تجاری فرانسوی در ایران برای کمک به حضور شرکت های فرانسوی کوچک تأسیس شده است، گفت: با توجه به وجود شرایط نامناسب سیاسی که نااطمینانی هایی را ایجاد می کند، اما با به دنبال حضور در ایران هستیم و این حضور را برای برقراری روابط تجاری ادامه می دهیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دومین بار است که مدف بین الملل به ایران می آید، گفت: ما برای درک بیشتر توسعه تجاری با ایران و شناخت بیشتر و توسعه شراکت ها و غنی کردن این شرکت ها در ایران حضور داریم.

به گزارش فارس، همایش تجاری ایران و فرانسه امروز در اتاق بازرگانی ایران با حضور بیش از 40 شرکت فرانسوی و همچنین شرکت های ایرانی در راستای توسعه روابط تجاری بین دو کشور برگزار شد.

انتهای پیام/

سهم فرانسه از بازار ایران اندک است

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

تبلیغات

آسیاتک حمایت