آسیاتل

بازدید: 35

آیت الله «معصومی» دار فانی را وداع گفت

منبع : فرارو کد خبر: 592249
آیت الله علی اصغر معصومی متولد سال ۱۳۰۵ در روستای ابرسج شاهرود بود و پس از پایان دروس مقدماتی برای ادامه تحصیل به مشهد مقدس عزیمت کرد و پس از علم آموزی در محضر آیات عظام و مراجع تقلید در مشهد و نجف به درجه اجتهاد رسید.
آیت الله علی اصغر معصومی پس از عمری مجاهدت بعداز ظهر یکشنبه دار فانی را وداع گفت.
 
به گزارش مهر، وی نماینده اسبق مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری و رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی بود و سالیان متمادی در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی به انجام وظیفه پرداخت.  
 
آیت الله علی اصغر معصومی متولد سال ۱۳۰۵ در روستای ابرسج شاهرود بود و پس از پایان دروس مقدماتی برای ادامه تحصیل به مشهد مقدس عزیمت کرد و  پس از علم آموزی در محضر آیات عظام و مراجع تقلید در مشهد و نجف به درجه اجتهاد رسید.
 
آیت الله معصومی در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی به علی آباد گرگان ،سمیرم اصفهان و سپس به بندر لنگه تبعید شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با دستور امام راحل امامت جمعه تربت حیدریه شد.
 
وی عضو مجلس خبرگان رهبری طی چهار دوره، امام جمعه تربت حیدریه مدت ۲۲ سال و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و بانی مسجد جامع شهرستان تربت حیدریه بود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت