آسیاتک

بازدید: 88

تامین مالی بین المللی نیازمند گزارش های استاندارد است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 592046
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: بانک‌ها سهامدار موسسات رتبه‌بندی می‌شوند، گفت: تامین مالی بین المللی نیازمند گزارش‌های استاندارد شرکت هاست.


مدیرعامل شرکت بورس : تامین مالی بین المللی نیازمند گزارش های استاندارد استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ حسن قالیباف اصل در نشست الزامات حضور در بازارهای جهانی، جذب سرمایه‌گذاری و تامین مالی در اتاق بازرگانی تهران گفت: مراجعه سرمایه‌گذاران خارجی به بورس زیاد شده است که اطلاعات از بورس تهران دریافت می‌کردند و معاملات سرمایه گذاران خارجی نسبت به سال گذشته 95 درصد افزایش داشته و در سال 95 هم ارزش معاملات 370 میلیارد تومان بوده است.
مدیرعامل بورس تهران افزود: شرکت هایی که سرمایه بیش از 1000 میلیارد تومان دارند و تعداد آنها 61 شرکت است، صورت های مالی بر اساس IFRS را تدوین کردند و شش ماه بعد از مجمع، فرصت داشتند این صورتها را ارایه دهند.
قالیباف اصل تاکید کرد : تا سه ماه آینده فرصت شرکتها تمام می شود و برای اولین بار، صورتهای مالی آنها بر اساس IFRS ارایه خواهد شد ؛گزارش مالی به زبان فارسی الزامی و به زبان انگلیسی اختیاری است.
وی تصریح کرد: اگر شرکتی قرار است در فضای بین المللی، تامین مالی کند، باید صورتهای مالی را بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی تدوین کند و
بورس اوراق بهادار تهران نیز، با 12 بورس خارجی تفاهم نامه دارد و برخی از آنها مثل تفاهم نامه با بورس استانبول، مذاکرات متعددی صورت گرفته است.
قالیباف اصل گفت: دو شرکت به صورت همزمان، درخواست حضور در بورس ایران و بورس بین المللی استانبول را دارند و امیدواریم که بتوانیم برای اولین بار یک شرکت ایرانی در بورس خارجی سهام خود را عرضه کند.
وی افزود: سال گذشته، انتشار اوراق بدهی ارزی در دستور کار قرار گرفت اما با بانک مرکزی و دولت به نتیجه نرسیده ایم، البته کار خوبی است و اگر بخواهیم در بازار بین المللی اوراق بفروشیم، نهاد ناظر آن بورس باید مجوزهای لازم را دریافت کند و هم اینکه بحث رتبه بندی نیز باید از سوی نهادهای بین المللی انجام گیرد.
مدیرعامل بورس تهران گفت : در بورس اوراق بهادار تهران تابلوی ارزی برای اوراق بدهی هماهنگ می کنیم که با بانک مرکزی نیز مذاکراتی صورت گرفته است.

loading...

دانلود نرم افزار

تبلیغات

گزارش ها

رونمايي از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی ایران خودرو

رونمايي از کتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی ایران خودرو

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان