آسیاتل

بازدید: 18

مسکو بر تلاش برای دستیابی به راه‌حل دیپلماتیک درباره بحران کره‌شمالی تأکید کرد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 570981
Array

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «واسیلی نبنزیا» سفیر روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که مسکو ادعاهای پیونگ یانگ درخصوص دستیابی به وضعیت اتمی را به رسمیت نمی شناسد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سفیر روسیه در سازمان ملل همچنین تأکید کرد که موضع روسیه همچنان بر عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای متمرکز است.

بر اساس این گزارش، نبنزیا تأکید کرد: «روسیه ادعاهای کره شمالی در خصوص دستیابی به وضعیت قدرت اتمی را رد می کند و همچنان از تمام قطعنامه های شورای امنیت که از پیونگ یانگ خواسته است تا برنامه موشکی خود را با هدف عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای، متوقف کند.»

سفیر روسیه در سازمان ملل پس از رأی گیری شورای امنیت درباره قطعنامه تحریم های جدید اعلام کرد که اعضای شورای امنیت باید به تلاش خود برای دستیابی به راه حلی دیپلماتیک برای بحران کره شمالی ادامه دهند.

وی افزود، شورای امنیت همچنین باید به طور جدی طرح ابتکاری چین و روسیه را در خصوص حل مسالمت آمیز بحران کره شمالی مورد بررسی قرار دهد.

نبنزیا گفته است: «این حقیقت که طرح ابتکاری روسیه و چین دست کم گرفته شده، یک اشتباه بزرگ است. ما به اصرار خود بر بررسی شدن این طرح در شورای امنیت اصرار می ورزیم».

بنا بر این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل، دور جدید تحریم ها علیه کره شمالی را به دنبال آزمایش بمب هیدروژنی اخیر پیونگ یانگ تصویب کرده است. این قطعنامه پیونگ یانگ را از صادرات منسوجات منع کرده و سقف واردات نفت خام و تولیدات پتروشیمی به این کشور را نیز محدود کرده است.

انتهای پیام/.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

بلایی که بحران‌ اقتصادی سر مردم می‌آورد/گزارش تصویری

بلایی که بحران‌ اقتصادی سر مردم می‌آورد/گزارش تصویری

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

تبلیغات

آسیاتک حمایت