آسیاتل

بازدید: 25

احضار سفیر میانمار به وزارت خارجه پاکستان

منبع : صدا و سیما کد خبر: 561005
پاکستان در اعتراض به نسل کشی مسلمانان در میانمار سفیر این کشور در اسلام آباد را احضار کرد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، وزرات خارجه پاکستان  «وین مینت» سفیر میانمار در پاکستان را در اعتراض به خشونت علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت «راخین» میانمار احضار کرد. 
«تهمینه جنجوعه»  اعتراض شدید دولت و مردم پاکستان  به نسل کشی مسلمانان در میانمار را به سفیر این کشور ابلاغ کرد. 
وی خواستار اقدامات موثر برای جلوگیری از تکرار چنین خشونت هایی علیه مسلمانان روهینگیا و ایجاد امنیت برای آنان و حمایت از حقوق شان شد. 
 قائم مقام وزارت خارجه پاکستان همچنین از دولت میانمار خواست با حمایت از حقوق مسلمانان میانمار، برای آنان زندگی بدون ترس و به دور از تبعیض ایجاد کند. 
«تهمینه جنجوعه» خواستار تحقیقات فوری درخصوص خشونت های اخیر علیه مسلمانان روهینگیا شد و از دولت میانمار خواست همه عاملان این اقدامات شنیع را مجازات کند. 
وی گفت: دولت میانمار باید برای حل و فصل بادوام مشکلات جاری و اجرایی کردن هر چه سریعتر پیشنهادات کمیسیون «کوفی عنان» درباره میانمار  اقدام کند. 
جنجوعه افزود : این اقدامات باید برنامه فوری و پایدار برای جلوگیری از خشونت، حفظ آشتی، آشتی پروری در جامعه، اطمینان از دسترسی ناظرین حقوق بشر و رسیدگی به مسائل شهروندان را شامل شود.
 سفیر میانمار در پاکستان به قائم مقام وزارت امور خارجه این کشور اطمینان داد که نگرانی های دولت و مردم پاکستان را به مقامات کشورش ابلاغ خواهد کرد.
پیش از این دولت پاکستان، با تصویب قطعنامه ای، نسل کشی مسلمانان روهینگیا را تحت فرمان مستقیم دستگاه های دولتی میانمار به شدت محکوم کرده بود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت