آسیاتل

بازدید: 41

در حوزه تولید استراتژی کلان وجود ندارد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 558243
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه تولید استراتژی کلان وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، باستانی در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما ادامه داد : نبود متولی واحد و فقدان استراتژی کلان درحوزه تولید به وضوح به چشم می خورد . 
او گفت : تامین منابع مالی از سوی بانکها دیگر عامل بی رونقی و سکون در بخش تولید کشور است زیرا بنگاه های تولیدی با سودی که در حال حاضر از سوی  بانکها به تسهیلاتشان تعلق می گیرد توانایی حرکت و جنبش تولیدی را ندارند.
باستانی افزود: اقتصاد کشور در حال حاضر واردات محور است و این مهم اجازه نمی دهد تا نگاه صادرات محور به تولید داشته باشیم .اگر قصد رقابت با تولید کننده ای در کشور ثالث داشته باشیم باید سود بانکی و تسهیلات را پایین بیاوریم. 
او گفت: در حوزه دیپلماسی خارجی هم ضعیف بوده ایم در حال حاضر در تولید و اقتصاد ما حلقه ی مفقوده ای به نام اعتماد و ایجاد حس مشارکت به بخش خصوصی در تولید وجود دارد. بعلت نداشتن استراتژی کلان و بدونه نگاه به منابع داخلی کشور سبب شده تا در حال حاضر بر روی کمتر از یک درصد منابع داخلی کار کنیم . 
در حوضه کشاورزی ارزش افزوده و زنجیره ارزش را فراموش کرده ایم . در حوضه نفت و گاز هم به همین صورت است زیرا ما یک تکنولوژی را بیش از 23 بار خریداری کرده ایم تا بکار بگیریم . 
باستانی تصریح کرد: به منظور تسهیل در اجرای سازوکارهای در نظر گرفته شده برای حل معضل های بخش تولیدی کشور مقرر کرده ایم تا 3 وزیری که بطور مستقیم با مجموعه ما در ارتباط هستند هر سه ماه یکبار برای بحث نظارت بر عملکرد و تحقق برنامه های پیش رو در مجلس حضور یابند در کمیته های مرتبط مورد ارزیابی قرار بگیرند تا اگر مشکلی وجود داشته باشد رفع گردد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت