بازدید: 13

ادامه واکنش‌ها به آزمایش اتمی پیونگ‌یانگ

منبع : فردا نیوز کد خبر: 544247
آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی، واکنش کشورهای فرانسه و روسیه را نیز در بر داشت.

آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی، واکنش کشورهای فرانسه و روسیه را نیز در بر داشت.

خبرآنلاین: آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی، واکنش کشورهای فرانسه و روسیه را نیز در بر داشت.

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، امانوئل مکرون گفت: جامعه جهانی نگران تحرکات نظامی کره شمالی است. از این رو، من خواستار پاسخی قاطع از جانب جامعه جهانی به این کشور هستم.

رییس جمهوری فرانسه از جامعه بین المللی، بویژه شورای امنیت سازمان ملل و اتحادیه اروپا درخواست کرده تا با جدیت بسیار به آزمایش های هسته ای کره شمالی واکنش نشان دهند.

همچنین علاوه بر رییس جمهوری فرانسه، صدر اعظم آلمان و نخست وزیر ایتالیا نیز خواستار تحریم های شدید اتحادیه اروپا علیه پیونگ یانگ شدند.

در ادامه نیز وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ادامه اقدام های کره شمالی به پیمان منع گسترش سلاح هسته ای خدشه وارد می کند و برای این کشور پیامدهای جدی خواهد داشت.

در بیانیه آمده است: اقدام های دولت کره شمالی به عنوان تهدید و خدشه علیه نظام منع گسترش سلاح هسته ای، امنیت و صلح شبه جزیره کره و همچنین کل منطقه تاسف آور است.

وزارت امور خارجه روسیه هشدار می دهد: ادامه این سیاست، پیامدهای جدی برای کره شمالی به همراه خواهد.

در ادامه بیانیه نیز با ابراز نگرانی از آزمایش هسته ای انجام گرفته، خاطرنشان شده است: اقدامات کره شمالی نادیده گرفتن عمدی و نمایشی قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، معیارهای بین المللی و قابل محکومیت شدید است.

روسیه همچنین از تمامی کشورهای طرف مساله شبه جزیره کره دعوت به بازگشت به گفت وگو کرده و تاکید می کند که مذاکره تنها راه حل و فصل مسائل است و مسکو برای تلاش در این راستا از جمله اجرای نقشه راه پیشنهادی با مشارکت چین آمادگی دارد.

بر پایه اطلاعات انتشار یافته، کره شمالی بامداد امروز از ساخت یک بمب هیدروژنی با قدرت تخریب بسیار بالا خبر داد و با انتشار تصاویری رهبر این کشور را حین بازدید از بمب نشان داد. سپس رسانه ها از ازمایش بمب هیدروژنی در یک سایت هسته ای کره شمالی خبر دادند.

loading...

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا