آسیاتل

بازدید: 27

انتظار ما از اقتصاد دانش بنیان، اشتغال زایی و تحول اقتصادی کشور است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 527664
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: انتظاری که کشور در کوتاه مدت از اقتصاد دانش بنیان دارد، اشتغال زایی و تحول اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی امروز عصر در مراسم اختتامیه پنجمین دوره جایزه مدیریت فناوری و نوآوری که در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد؛ با اشاره به اینکه ما نیازمند نیروی متخصص در بخش خصوصی هستیم، گفت: در بخش خصوصی نیاز به  نیرو های متخصص داریم ما یک مپنا تخصصی نداریم و باید زمینه را فراهم کنیم تا بخش خصوصی در حوزه مپنا نفت و ریلی کار کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کرد: ما در مسیر حرکت اقتصادی کشور از اقتصاد منابع عبور کردیم و به اقتصاد بهره وری رسیده ایم. 

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان حداکثر پنج درصد از اقتصاد کل کشور را شامل می شود و هدف ما رسیدن  به 10 درصداست، اظهار کرد: از ١٠ سال گذشته تا به امروز یکی از موثر ترین جایگاه ها، بهره وری اطلاعات بود و بعد از آن جایگاه کیفیت کشوربه کمک این جایزه ها توانست پیشرفت کند و به این جا برسد ما امیدواریم که جایزه ملی تکنولوژی و نوآوری به عنوان یک مدعی باشد.

سلطانی در خصوص اقتصاد دانش بنیان گفت: اقتصاد دانش بنیان در ابتدای مسیر قرار دارد ما  ٤ سال گذشته  بحث اقتصاد دانش بنیان را استارت زدیم و فقط یک نقطه شروع بود و این اقتصاد در ٤ سال آینده رشد می کند و شاید در ١٠ سال دیگر به بلوغ و نوآوری برسد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: انتظاری که کشور در کوتاه مدت از اقتصاد دانش بنیان دارد اشتغال زایی است و در بلند مدت ما به دنبال تحول اقتصادی هستیم،  اینکه بگویم در سه و یا چهار سال آینده پیشرفت بسیاری خواهیم داشت بی معنی است.

سلطانی با مطرح این موضوع که ما در اقتصاد دانش بنیان توقع های بسیاری می توانیم داشته باشیمف گفت: با سیاستگذاری های درست و تشویقی می توانیم باعث افزایش طرح ها شویم و به رشد برسیم.

 رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به دو گزارش شاخص جهانی نوآوری و شاخص جهانی رقابت پذیری تصریح کرد: بنگاه های اقتصادی نقش مهمی را در این گزارش ها و شاخصه ها بر عهده دارند که اگر ما آن ها را تقویت کنیم میتوانیم باعث ارتقای رتبه خود شویم.

سلطانی در پایان با اشاره به جایزه مدیریت فناوری و نوآوری گفت: این جشنواره و جشنواره های دیگر از این دست می توانتد نقش کلیدی و ارزش اصلی در توجه به طرح ها و پیشرفت آن ها داشته باشند. 

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت