آسیاتل

بازدید: 43

میدل ایست آی: تلاش عربستان برای مداخله در امور سیاسی قطر راه به جایی نمی‌برد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 518889
به نوشته میدل ایست آی، روش قدیمی سران سعودی برای ایجاد اختلاف میان خاندان حاکم در قطر شاید صد سال پیش کارآیی داشت اما مطمئنا اکنون نتیجه‌ای ندارد.

میدل ایست آی: تلاش عربستان برای مداخله در امور سیاسی قطر راه به جایی نمی بردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی میدل ایست آی نوشت: اتفاقی که در ژوئن 2017 در عربستان افتاد و ملک سلمان، ولیعهد عربستان را برکنار و محمد بن سلمان پسرش را جانشین او کرد مانند کودتایی بود که شبیه سازی آن در قطر کار ساده ای نیست. با گذشت بیش از دو ماه از بحران قطر و عربستان، هنوز ریاض نتوانسته است قطر را بی ثبات کند.

در نتیجه ملک سلمان و پسرش به تبانی با قبایل قدیمی و سرمایه گذاری روی اختلافات داخلی در خاندان سلطنتی قطر متوسل شده اند. مردم عربستان همچنان با کمبود مسکن، افزایش قیمت ها و کاهش رفاه مواجه هستند. قبل از این بحران، اغلب فارغ التحصیلان جوان سعودی و معلمان زن برای یافتن شغل به قطر می رفتند. بعید است که عربستان در تلاش برای کودتا در قطر موفق شود. در شرایطی که هیچ مخالف واقعی برای امیر کنونی قطر وجود ندارد، تبلیغ برای جایگزین کردن او کار ساده ای نیست و می تواند تاثیر معکوس داشته باشد. روش قدیمی سران سعودی برای ایجاد اختلاف میان خاندان حاکم در قطر شاید صد سال پیش کارآیی داشت اما مطمئنا اکنون نتیجه ای نخواهد داشت.

درگیری عربستان با قطر فقط بر سر 13 شرطی که برای این کشور گذاشته اند تا عملی کند، نیست. قطر می تواند دست عربستان را در بازی که بر سر قبایل آغاز کرده، بخواند. بسیاری از گروههای قومی وابستگی جدی به آل سعود ندارند و می توانند به راحتی با طرف دیگری بیعت کنند، همانطور که قبلا هم این کار را کرده اند. تلاش سعودی ها برای مداخله در امور سیاسی خاندان سلطنتی قطر بازی با آتش است و ممکن است این آتش به خود سعودی ها هم آسیب بزند.

 

انتهای پیام/

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

تبلیغات

آسیاتک حمایت