آسیاتک

بازدید: 27

جمع آوری سه مجسمه نماد نژادپرستی در دانشگاه تگزاس

منبع : صدا و سیما کد خبر: 496614
دانشگاه تگزاس آمریکا اعلام کرد مقامات دستور داده اند سه بنای مربوط به دوران جنگهای داخلی آمریکا در محوطه این دانشگاه شبانه آنها را جمع آوری کنند.
به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما به گزارش خبرگزاری رویترز ، دانشگاه تگزاس آمریکا اعلام کرد سه بنای مربوط به دوران جنگهای داخلی آمریکا در محوطه این دانشگاه به نمادی از برتری نژادی سفیدپوستها تبدیل شده اند و به منظور جلوگیری از بروز درگیری و خشونت مقامات دستور داده اند شبانه آنها را جمع آوری کنند. 
گرگ فنوس Greg Fenves رئیس دانشگاه تگزاس در اوستین در بیانیه ای اعلام کرد :‌«  هفته گذشته شاهد حوادث خشونت بار نفرت پراکنانه در دانشگاه ویرجیبنا در شارلوتزویل بودیم و این حادثه ملت آمریکا را تکان داد. این حوادث  به خوبی روشن ساخت که امروز بیش از هر زمان دیگر این بناها به نمادی از برتری نژادی سفیدها و نئونازیسم مدرن تبدیل شده اند. »‌
وی اعلام کرد دستور داده است تا این مجسمه ها به منظور جلوگیری از بروز هر گونه درگیری ، شبانه از محوطه دانشگاه برچیده شوند. 
در پی اعتراضات طرفداران برتری نژادی سفیدپوستها به طرح برچیدن تندیس یکی از رهبران نظامی دوران جنگ داخلی آمریکا  در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینیا در روز 12 اوت خشونتها این شهر را فرا گرفت و آنان با  مخالفان نژادپرستی درگیر شدند. این خشونتها یک کشته بر جای گذاشت. 
واکنش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این حوادث خشم عمومی را از طیفهای مختلف سیاسی در این کشور برانگیخت. 
امروزه شمار بیشتری از رهبران سیاسی آمریکا خواستار برچیده شدن این تندیسها شده اند و اعلام کرده اند این بناها موجب تبلیغ نژاد پرستی می شوند. 

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک