آسیاتک

بازدید: 46

وزارت تعاون نقش مطالبه گری دولت در ایجاد اشتغال

منبع : صدا و سیما کد خبر: 496604
وزیر کار با بیان اینکه حل مشکل بیکاری در کشور از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم به شمار می آید این وزارتخانه را مسئول مستقیم ایجاد اشتغال ندانست.
علی ربیعی در نخستین روز حضورش در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پس از کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما وضع صندوق های بیمه ای را رضایت بخش ندانست و افزود: درصورتی که با این روند به جلو حرکت کنیم قطعا کشور با بحران عظیم روبرو خواهد شد .
وزیر کار با بیان اینکه حل مشکل بیکاری در کشور از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم به شمار می آید این وزارتخانه را مسئول مستقیم ایجاد اشتغال ندانست و گفت: من نقش مطالبه گری دولت و هماهنگی و پیگیری از دستگاه ها را بر عهده دارم.
وی از اینکه میان منابع و مصارف صندوق ها تعادل وجود ندارد ابراز نگرانی و پیش بینی کرد صندوق ها تا 20 سال آینده همه بودجه کشور را که از محل فروش نفت تامین می شود به خود اختصاص خواهند داد .
ربیعی با تاکید براینکه اصلاح این رویکرد بسیار دشوار و سخت است ابراز امیدورای کرد : دولت دوازدهم بتواند صندوق ها را با درنظر گرفتن مطالعات آکچواری صورت گرفته بصورت ساختاری و پارامتریک اصلاح کند .
وی ایجاد امنیت شغلی برای کارگران ، بهبود وضع قدرت خرید بازنشستگان ، مقابله با فقر آموزشی و آسیب های اجتماعی نوین را که دارای جنبه های روانشناختی است و همچنین امحای فقر مطلق را از مهمترین برنامه هایی برشمرد که در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است .
ربیعی همچنین ضمن تشکر از صداوسیما بخاطر انعکاس اقدامات خوب و یا ناقص این وزارتخانه در رسانه ملی طی چهارسال اخیر از اعتماد مجدد رئیس جمهوری به وی برای تصدی پست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی قدردانی کرد .
وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هیچ دوره ای، اینگونه مورد نقد قرار نگرفته است از اینکه توانسته از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرد ابراز خرسندی کرد و گفت: همه اینها حکایت از ان دارد که جهت گیری های این وزارتخانه صحیح بوده است .
ربیعی دلیل وجود این همه انتقاد از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را گستردگی خدمات و بزرگ بودن آن و همچنین محدود بودن منابع دانست و افزود: برهمین اساس این وزارتخانه نمی تواند به همه خواسته ها و نیازها پاسخ مثبت دهد .
وی با اشاره به اینکه موارد زیادری از زندگی روزمره ایرانیان با ماموریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سر و کار دارد ابراز امیدواری کرد: این وزارتخانه در دولت دوازدهم بتواند دربرابر مشکلات مردم پاسخگو باشد .


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک