وی شبکه های استانی را عرصه ای برای تقویت فرهنگ ملی و پالایش و شکوفایی فرهنگ های بومی دانست و افزود: شبکه های استانی تسهیل گر فرایند توسعه همه جانبه و نمایشگر تمدن اصیل اسلامی ایرانی هستند که با ایجاد همدلی و هم افزایی ادیان، مذاهب و اقوام رنگین کمان وفاق و اقتدار ملی را به تصویر کشیده و استحکام بخش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند 

ناظر از تقلید بی چون و چرای صاحبان و برنامه سازان به عنوان مهم ترین آسیب شبکه های استانی و از عشق و وفاداری به بومی ماندن به عنوان کلید موفقیت آنها نام برد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به گسترش فضای مجازی و تداخل آن با برنامه های شبکه های استانی گفت: در شبکه های استانی پیام رسان فاعل و پیام گیر منفعل دیگر وجود ندارد و مسئولان و برنامه سازان باید بین فضای مجازی و آنتن پخش یک رابطه منطقی و اثرگذار ایجاد کنند.

وی درباره ضرورت برگزاری جشنواره و تاثیر آن در برنامه سازی شبکه های استانی گفت: جشنواره تولیدات مراکز استان ها قدیمی ترین، بزرگ ترین و تاثیرگذارترین جشنواره رسانه ملی و بهترین فرصت برای معرفی توانمندی های رسانه ای مراکز استان ها است.

ناظر از جشنواره به عنوان محلی برای جلوه گری فرهنگ ملی و بومی و تجلی گاه هیئت های اندیشه ورز و محلی برای استانداردسازی و الگوسازی و ابراز وجود رسانه ای نام برد و گفت: بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها هماوردگاه لشکر فرهنگی رسانه ملی و عرصه حرکت به سمت پیروزی برای وفاق ملی است. 

وی در ادامه با اشاره به ضرورت شناسایی و جذب استعدادهای جوان گفت: جشنواره تولیدات نقطه امید هنرمندان و برنامه سازان جوان و راهی برای کشف استعدادهای آنان و خط دهی برای تعامل مناسب و موثر میان شبکه های استانی و شبکه های سراسری است. 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر افزود: مسئولان برگزاری جشنواره باید از تمام ظرفیت ها و فرصت ها و استعدادهای جوانان استان ها بیشترین بهره برداری را داشته و در تولید آثار رسانه ای از استعداد و انرژی سرشار مراکز استفاده بهینه کرده و ضمن ایجاد شرایط نوآوری و ابتکار و خلاقیت بهترین فرصت را برای بروز و ظهور هنرمندان و برنامه سازان جوان بوجود آورند.

وی درباره برنامه های سال گذشته برای آمادگی حضور فعال در جشنواره کردستان گفت: همکاران خلاق و  نوآور صدا و سیمای مرکز بوشهر در یک اقدام منحصر به فرد بین جشنواره نوزدهم و جشنواره بیستم، اولین جشنواره تولیدات داخلی مرکز بوشهر با عنوان «جشنواره یک پل از ۳۳ پل» را در پنج ساختار صدا، سیما، خبر، موسیقی و پژوهش برگزار و بر اساس رای هیئت داوران ۳۳ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب و شایسته تقدیر معرفی شدند. 

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره داخلی «یک پل از ۳۳ پل»  مراکز استان ها باعث شد تا این مرکز با آمادگی کامل در جشنواره بیستم حضور یابد.