آسیاتک

بازدید: 18

حمله تروریست‌های ابوسیاف به یک روستا در جنوب فیلیپین

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 496599
در پی حمله عناصر گروه تروریستی ابوسیاف به روستایی در جنوب فیلیپین، 10 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، روز دوشنبه، روزنامه مانیل تایمز به نقل از مقامات دولت فیلیپین گزارش داد در پی حمله عناصر گروه تروریستی ابوسیاف به یک روستا در جنوب این کشور، 10 نفر کشته و بیش از 30 نفر زخمی شدند.

نزدیک به 40 نفر از عناصر گروه تروریستی ابوسیاف در این حمله در استان باسیلان فیلیپین حضور داشته اند. گفته می شود پیش از گریختن، این عناصر تروریستی چند خانه و یک مهدکودک را به آتش کشیده اند.

این روزنامه همچنین گزارش داد برخی از قربانیان این حادثه که متحمل جراحت های شدیدی شده اند به یک بیمارستان در شهر زامبوانگا منتقل شده اند.

این حمله مرگبار در پی آزادسازی یک ملوان ویتنامی که به دست عناصر ابوسیاف اسیر شده بود، انجام شد. این مرد به همراه 5 خدمه دیگر یک کشتی باربری در نوامبر سال 2016 به دست عناصر ابوسیاف اسیر شد. رسانه ها گزارش دادند تا کنون ارتباط میان این دو رویداد مشخص نشده است.

این خبر در حالی منتشر شده است که ارتش فیلیپین علیه گروه های مرتبط با داعش عملیاتی انجام داده است. رودریگو دوترته – رئیس جمهور فیلیپین – در ماه مِه سال جاری میلادی و پس از درگیری میان نیروهای امنیتی این کشور و گروه های تکفیری وابسته با داعش، در این کشور حکومت نظامی اعلام کرد.

گروه تروریستی ابوسیاف با داعش هم پیمان است.

جنگ در شهر جنوبی ماراوی از ماه مه سال جاری میلادی بین نیرو های امنیتی فیلیپین با شبه نظامیان مائوته و گروه تروریستی ابوسیاف آغاز شده است.

گزارش های رسمی حاکی از این است که تا کنون بیش از ۵۰۰ نفر از جمله ۴۵ غیرنظامی و ۱۱۴ سرباز دولتی در این درگیری ها کشته شده اند. با این حال، یک مقام ارشد ارتش فیلیپین که خواست نامش فاش نشود به روزنامه تایم گفته آمار تلفات این جنگ تا این این زمان بیش از ۱۰۰۰ نفر بوده است.

با شروع جنگ در اواخرماه مه بسیاری از ساکنان ماراوی، شهر را ترک کرده اند. دوترته چندی پیش بخاطر حمله به بزرگترین شهر مسلمان نشین فیلیپین و تبدیل آن به ویرانه، عذرخواهی کرد. با این حال، وی این جنگ را برای سرکوب ستیزه جویانی که به شاخه های گروه تروریستی ابوسیاف وابسته اند، ضروری دانست.

انتهای پیام/

 

حمله تروریست ها به جنوب فیلیپین

 


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک