آسیاتل

بازدید: 38

ابداع جدید محققان برای زنده ماندن کودکان نارس

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 495766
محققان از تولید نمونه اولیه رحم مصنوعی برای نگهداری جنین گوسفند خبر داده اند، اختراعی که تکمیل آن تحول چشمگیری در شیوه نگهداری نوزادان نارس ایجاد می کند.

تولید موفق رحم مصنوعی برای نجات جنین های نارسبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان و به نقل از فیوچریسم، هر سال حدود ۱۵ میلیون نوزاد نارس در سراسر جهان به دنیا می آیند که نگهداری از آنها برای حل مشکلات مختلف بدنی و ترخیص از بیمارستان مستلزم صرف هزینه و وقت فراوان است.

گروهی از محققان برای مقابله با این مشکل به دنبال تولید رحم مصنوعی هستند که نگهداری کم دردسر از نوزادان نارس را در خارج از محیط رحم مادر تسهیل می کند.

بررسی های مشترک محققان بنیاد تحقیقاتی زنان و نوزادان و دانشگاه استرالیای غربی و همین طور بیمارستان دانشگاه توهوکو در ژاپن به طراحی رحم مصنوعی برای نگهداری یک جنین گوسفند انجامیده که توانسته این موجود را برای مدت یک هفته زنده نگه دارد.

گوسفند یاد شده بعد از یک هفته نگهداری در رحم مصنوعی با موفقیت متولد شد و انتظار می رود با تکمیل این فناوری بتوان نوزادان نارسی را که در هفته های ۲۲ تا ۲۳ حاملگی متولد می شوند را هم زنده نگهداشت.

محققان این رحم را یک حمام مایع آمنیوتیک توصیف کرده اند که مجهز به یک ورودی و خروجی برای تامین نیازهای جنین نیز هست. مهم ترین مزیت استفاده از این رحم مصنوعی تکمیل ارگان های نارس و به خصوص ریه های نوزادان به شکلی بی خطر و قبل از ورود به جهان واقعی است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

منبع: مهر


loading...
 • ابداع جدید محققان برای زنده ماندن کودکان نارس


  محققان از تولید نمونه اولیه رحم مصنوعی برای نگهداری جنین گوسفند خبر داده اند، اختراعی که تکمیل آن تحول چشمگیری در شیوه نگهداری نوزادان نارس ایجاد می کند.
 • کشف جدید محققان روسی پیرامون زنده ماندن میکروب ها در سیاره سرخ


  محققان دانشگاه "لومونوسف" روسیه به همراه تیمی از محققان مراکز علمی جهان به این نتیجه رسیده‌اند که میکرو ارگانیسم‌ها می‌توانند در سطح مریخ برای میلیون‌ها سال به حیات خود ادامه دهند.
 • زنده ماندن نوزاد نارس، چنددرصد؟


  نوزاد نارسی که بهمن سال گذشته پنج ماهه متولد شده بود، پس از دو ماه مراقبت ها ویژه در بیمارستان راهی خانه شد.
 • زنده ماندن نوزادان نارس، شبی چندمیلیون(2)


  زوج جوانی که در ابتدای مسیر زندگی قرار دارد و صاحب نوزاد نارس می‌شود متحمل هزینه‌های جاری و سنگین برای نگهداری این نوزادان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه می شوند که ممکن است موجب فروپاشی این خانواده شود.
 • زنده ماندن نوزادان نارس، شبی چندمیلیون(1)


  مادرانی هستند که باوجود همه مراقبت‌ها، نوزادشان دچار مشکل می‌شوند و نوزاد زودتر از موعد به دنیا می‌آید یا به‌اصطلاح صاحب نوزاد نارس می‌شوند.
 • زنده ماندن نوزاد نارس، احتمالش چقدره؟


  زایمان زودرس کردم و دوقلو باردار بودم. یکی از جنین ها در بخش آی سی یو است. احتمال زنده و سالم ماندن نوزاد چقدر است؟
 • زنده ماندن نوزاد نارس، بسته به چیست؟


  وقتی کودک نارس متولد می‌شود و یا در بیمارستان با مشکلاتی مواجه می‌گردد، احتمالاً مادر بدون او به منزل می‌آید و هرچند وقت یک‌بار می‌تواند نوزادش را ملاقات کند.
 • احتمال زنده ماندن نوزاد نارس چقدر است؟


  زایمان زودرس، زایمانی هست که طبق مرسوم بین هفته ۲۰ تا ۳۷ بارداری اتفاق می‌افتد.
 • زنده ماندن نوزاد نارس، چقدر احتمال دارد؟


  نوزاد نارسی که بهمن سال گذشته پنج ماهه متولد شده بود، پس از دو ماه مراقبت ها ویژه در بیمارستان راهی خانه شد.
 • زنده ماندن نوزادان نارس، چقدر شانس دارند؟


  نوزادان بسیار نارس اکنون بیشتر از قبل از گزند عوارض جدی هم در امان می‌مانند.
 • درمان سرطان کودکان، ابداع روشی جدید


  محققان سیدنی استرالیا به روش درمانی جدیدی دست یافته‌اند که با توسعه نانوذرات غیرسمی قادر به ارائه و ترشح اکسید نیتریک (NO) به سلول‌های سرطانی خاص بوده و منجر به بهبود اثربخشی داروهای شیمی درمانی در درمان نوعی تومور بدخیم سرطان می‌شود.
 • ابداع واکسن جدید برای ذات الریه


  محققان آمریکایی واکسن جدیدی ابداع کرده اند و می گویند نه تنها 72 شکل باکتری ذات الریه به نام استرپتوکوک پنومونیه (S. pneumoniae) را هدف قرار می دهد بلکه می تواند اشکال آینده این بیماری را نیز پیش بینی کند.
 • تلاش برای زنده ماندن بعد از کسب نوبل


  «ماریو بارگاس یوسا» متولد ۱۹۳۶، از مطرح‌ترین چهره‌های ادبیات آمریکای لاتین به‌شمار می‌رود.
 • تجمعی برای زنده ماندن +تصاویر


  صبح دیروز جمعی از بیماران مبتلا به «ام‌پی‌اس» در اعتراض به نداشتن دارو و مشکلات تامین هزینه‌های آن، در مقابل ساختمان وزارت بهداشت تجمع کردند.
 • وسایلی برای زنده ماندن در بحران


  فهرستی از لوازم و تجهیزات ضروری که می توانند پس از زلزله، سیل یا طوفان به کارتان بیایند.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اژه‌ای: بازنشسته نشده‌ام/ مردم فعالیت بازنشستگان را گزارش دهند

اژه‌ای: بازنشسته نشده‌ام/ مردم فعالیت بازنشستگان را گزارش دهند

تبلیغات

آسیاتک حمایت