آسیاتک

بازدید: 223

مواضع ایران در مورد همه پرسی در اقلیم کردستان عراق روشن است/اظهارات سرلشکر باقری در این باره دقیق و به جا بود

منبع : فارس نیوز کد خبر: 494681
سخنگوی وزارت خارجه ایران با بیان اینکه مواضع ما در مورد همه پرسی و حاکمیت و تمامیت ارضی عراق روشن است، گفت:صحبتهای سرلشکر باقری در این زمینه دقیق و به جا بود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران تشکیل دولت جدید را تبریک گفت و برای وزرایی که موفق شدند رnی اعتماد مجلس را جلب کنند، آروزی موفقیت کرد.

وی در خصوص واکنش پیشمرگه  کردستان  عراق به اظهارات سرلشکر باقری در خصوص همه پرسی در اقلیم کردستان گفت: «همه آزادند صحبت کنند. مواضع ما در مورد همه پرسی و حاکمیت و تمامیت ارضی عراق روشن است».

قاسمی افزود: صحبتهای سرلشکر باقری دقیق و به جا بود و مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوالی درباره سفر سردار باقری به ترکیه و اینکه آیا توافق خاصی بین دو کشور درباره ترکیه صورت گرفته، گفت: سفر رییس ستاد مشترک ایران سفری بی نظیر بود به لحاظ اینکه با ترکیه در این سطح تبادلی نداشتیم و به دعوت همتای باقری صورت گرفت و استقبال خوبی انجام و مذاکرات مهم و تعیین کننده ای انجام گرفت و دیدار مثبت و سازنده ای با رییس جمهور ترکیه داشت.

قاسمی افزود: در آینده می توانیم شاهد آثار مثبت این سفر در روابط دوجانبه و تحولات منطقه باشیم. قرار شد این رایزنی ها ادامه یابد. امیدواریم در أینده شاهد سفر متقابل به تهران باشیم.

وی ادامه داد: «این نوع سفرها در این سطح زمانی است که روابط دو کشور از یک فازی به فاز دیگر ورود پیدا می کند».

قاسمی تصریح کرد: «این سفر یک جهش و گام تفاهمی در روند روابط دو کشور بود و به فال نیک می گیرم امیدوارم به نفع منطقه و صلح و ثبات در منطقه باشد».

این خبر در حال تکمیل است......


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک