آسیاتل

بازدید: 21

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور در پروژه‌های سازندگی خستگی از تنش بیرون می‌رفت

منبع : فارس نیوز کد خبر: 483841
قالیباف گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور در پروژه‌های مختلف سازندگی، نشاط پیدا می‌کرد و خستگی از تنش بیرون می‌رفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف در آیین تغییرنام بزرگراه نیایش به آیت الله هاشمی رفسنجانی که با حضور خانواده آیت الله، حجت الاسلام حسن خمینی و جمعی از اعضای شورای چهارم و پنجم شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: این توفیق نصیب این دوره مدیریت شهری شد و شورای چهارم یک سنت حسنه و خوبی را در جهت نام گذاری انجام داد.

وی افزود: مکان های مهم مانند بزرگراه ها، خیابان ها و مراکز برای یادآوری و حفظ سرمایه های بزرگ جامعه و کشورمان به نام شخصیت ها و بزرگان در حوزه مذهبی و ملی نام گذاری می شود و نهایتاً در این روزهای پایانی دوره چهارم این توفیق نصیب شد که مراسم نام گذاری به نام بزرگمردی که هر کجای تاریخ انقلاب را نگاه کنیم ردپای آن را می بینیم، نام گذاری شود.

قالیباف بیان داشت: در روزهای مبارزه انقلاب اسلامی بنده در مشهد 15 تا 16 سال سن داشتم و نام هاشمی رفسنجانی را قبل از پیروزی انقلاب بارها شنیده بودم.

شهردار تهران افزود: این توفیق نصیب شد با کسی که چندین سال با نامش آشنا بودم، در دوران دفاع مقدس آشنا شدم و ماهی یک بار و یا هر هفته از نزدیک ایشان را می دیدم؛ چراکه نقش ایشان در دوران دفاع مقدس برجسته بود و در همان روزها با دقت و تیزهوشی شان آشنا شدم.

وی با اشاره به اینکه امروز روز آزادگان و مجاهدینی است که با مجاهدت دوران اسارت را به سر بردند، گفت: در نامه نگاری هایی که ایشان با صدام داشتند، منجر به آزادسازی بخش کوچکی از کشور و آزادی آزادگان و ورود آنها به کشور شد.

قالیباف بیان داشت: در 8 سالی که در ریاست جمهوری بودند، در حوزه بازسازی و سازندگی مسائل شهری را دنبال می کردند و در هر بخش نگاه کنید، آثار مدیریتی وی وجود دارد.

شهردار تهران به ساخت تونل توحید اشاره کرد و گفت: هنگام تکمیل تونل توحید در بزرگراه چمران، با فشارهای متعددی ازجمله سیاسی مواجه بودیم که در آن زمان آیت الله هاشمی رفسنجانی بنده را صدا کردند و با توجه به اینکه ما به دنبال حل ترافیک آن محدوده بودیم، اعلام کرد ترافیک اینجا را حل کنید و تحت فشارها قرار نگیرید و محکم این کار را به پایان برسانید.

وی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی بازدیدی نیز از تونل توحید داشتند و بنده شاهد بودم ایشان در هر پروژه ای حضور پیدا می کرد، خستگی از تنش درمی رفت و نشاط پیدا می کرد.

قالیباف گفت: آیت الله هاشمی می گفت این کارها می ماند و این حرف ها تمام می شود.

شهردار تهران بیان داشت: در عرصه سیاسی همین بس که مقام معظم رهبری درباره آیت الله هاشمی رفسنجانی فرمودند؛ ایشان از استوانه های سیاسی کشور هستند.

وی گفت: بنده هم همانند آیت الله هاشمی یک روستازاده هستم، هم خدمت کردم و هم خطا. خدمت ما باشد برای آخرت و خطاهای ما را نیز بزرگواران و مردم عزیز خواهند بخشید و آیندگان نیز آن خطا را تکرار نخواهند کرد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت