آسیاتل

بازدید: 59

وزیر خارجه ژاپن: سیاست ژاپن بر پیشبرد همه جانبه روابط با ایران استوار است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 453019
وزیر خارجه ژاپن بر گسترش روابط تهران توکیو بویژه روابط اقتصادی در فضای بعد از برجام تاکید کرد و گفت سیاست ژاپن در برابر ایران همچنان بر پیشبرد همه جانبه روابط استوار است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از پکن، وزیر خارجه ژاپن بر گسترش روابط تهران توکیو بویژه روابط اقتصادی در فضای بعد از برجام تاکید کرد و گفت سیاست ژاپن در برابر ایران همچنان بر پیشبرد همه جانبه روابط استوار است. 

آقای تارو کونو که هفته گذشته به جای آقای کیشیدا به این سمت منصوب شده است در دیدار با عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک انتخاب مجدد آقای روحانی به ریاست جمهوری کشورمان به اجرایی شدن موافقتنامه حمایت از سرمایه گذاری بین دو کشور اشاره کرد و افزود: نهایی شدن سندهای همکاری، زمینه را برای استفاده حداکثر از ظرفیت های موجود و پیشبرد روابط اقتصادی فراهم می کند. 
وی با حمایت از توافق برجام اظهار امیدوار کرد نمونه موفقی از همکاری های اقتصادی بین دو کشور شکل گیرد. 
آقای کونو با اظهار تمایل برای سفر به کشورمان در فرصت مقتضی در پاسخ به سفر آذرماه گذشته جناب آقای دکتر ظریف گفت: تعمیق روابط با کشور ایران و گسترش رایزنی در مسائل منطقه مورد تاکید ژاپن است.
آقای عراقچی نیز در این دیدار انتصاب آقای کونو به سمت وزیر خارجه ژاپن را تبریک گفت و افزود: اینکه ژاپن به پیشبرد روابط دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی مصمم است جای خرسندی است. 
وی به گسترش روابط در فضای پس از برجام و فراهم شدن زمینه برای به فعلیت درآوردن ظرفیت های گسترده موجود بین دو کشور اشاره و تاکید کرد: امروز زمینه پیشبرد همکاری های اقتصادی میان دو کشور بیش از پیش فراهم شده است. 
معاون وزیر خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد شرکت های ژاپنی با توجه به موقعیت ممتاز ایران از فرصت های اقتصادی فراهم شده پس از توافق هسته ای بتوانند به موقع استفاده مناسب ببرند.  
یادآور می شود آقای عراقچی همچنین در ملاقات با آقای سوگیاما قائم مقام و آقای آکیبا معاون سیاسی وزارت خارجه ژاپن آخرین تحولات روابط دوجانبه و منطقه به ویژه مناطق خاورمیانه و شرق آسیا را بررسی کردند.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت