آسیاتک

بازدید: 23

حوادث دومین عامل مرگ و میر کودکان در کشور/ سالانه ١٧ هزار نفر در سنین ١٥ تا ٤٤ سال به دلیل حوادث مى میرند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 444242
مدیر شبکه رادیویی سلامت با اشاره به اینکه حوادث دومین عامل مرگ و میر کودکان در کشور است، گفت: سالانه ١٧ هزار نفر در کشور سنین ١٥ تا ٤٤ سال به دلیل حوادث مى میرند


به گزارشخبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ صدیقه اعتماد سعید مدیر شبکه رادیویی سلامت و دبیر نخستین جشنواره کشوری سوانح و حوادث در نشست خبرى این جشنواره که در رادیو سلامت برگزار شد، اظهار کرد: محور این جشنواره پیشگیرى از سوانح و حوادث است، زیرا مردم بسیارى از حوادث را تقدیر و سرنوشت مى دانند.

وى ادامه داد: باید این گفتمان اجتماعى را تغییر بدهیم زیرا مى توان با یک انتخاب خوب، تصمیم هایى بگیریم که حادثه ساز نباشد و آسیب هاى حاصله را کاهش دهیم.

مدیر شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه بیشترین حوادث، در حوزه ترافیکى رخ مى دهد، افزود: سه عامل انسانى، امنیت خودرو و شاهراه هاى حادثه خیز جاده اى در بروز حوادث ترافیکى نقش دارند وعامل چهارمى که به این موارد اضافه مى شود، شرایط محیطى است.

وى افزود: از دهه ٨٠ تا ٩٠، کاهش قربانیان حوادث ترافیکى را شاهد بودیم که یکى از عوامل آن بستن کمربند ایمنى بود و با توجه به فرهنگ سازى گسترده انجام شده امروزه، کسى بستن کمربند ایمنى را شوخى نمى گیرد و این اقدام به عنوان فرهنگ پذیرفته شده است.

اعتماد سعید گفت: توجه به عوامل طبیعى، چون سیل و زلزله نیاز به آموزش هاى عمومى به جامعه دارد اگر حادثه اى مثل سیل و زلزله بیفتد باید نگرانى همراه با هوشمندى داشته باشیم تا باعث کاهش آسیب و پیشگیرى شود.

وى تصریح کرد: متاسفانه شاهد آن هستیم که اماکن مسکونى و تفریحى در بستر رودخانه ها ساخته مى شودو مردم در هنگام سیل از نقاط حادثه خیز دور نمى شوند.

مدیر شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه دومین علت مرگ کودکان در ایران سوانح و حوادث است، افزود: این اتفاق خوبى براى کشور محسوب نمى شود در حالى که مى توان با آموزش هاى لازم به خانواده ها، آمار مرگ و میر کودکان را کاهش داد.

وى عنوان کرد: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکى تهران حوادث مرگبار براى کودکان مادران تحصیلکرده و آموزش دیده کمتر دیده مى شود و با آموزش براى خانواده ٧٠ درصد موفق عمل کنند.

اعتماد سعید بیان کرد: این جشنواره در سه بخش شنیدارى، دیدارى و مکتوب برگزار مى شود.

مدیر شبکه رادیویی سلامت با اشاره به مرگ و میر بالا در سنین ١٥ تا ٤٤ سالگى به دلیل حوادث گفت: سالانه ١٧ هزار سال در رنج ١٥ تا ٤٤ سالگى که نیروهاى کارآمد جامعه و سرپرست خانوار جان خود را از دست مى دهند و این موضوع خانواده ها را به زیر خط فقر مى برد.

وى تاکید کرد: ١٧ هزار نفر مرگ و میر معادل سقوط یک هواپیما با ٣٤٠ نفر در هفته است اگر هر هفته یک هواپیما سقوط کند همه مردم و رسانه ها به آن توجه مى کنند، اما کسى به این میزان مرگ و میر در اثر حوادث توجه نمی کند.

در حال تکمیل/

 

شارژ
loading...
دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

گزارش «دو تابعیتی‌ها» امروز قرائت می‌شود/ بین مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس اختلاف نظر وجود دارد

گزارش «دو تابعیتی‌ها» امروز قرائت می‌شود/ بین مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس اختلاف نظر وجود دارد

گزارش خسارات زلزله ۴ ریشتری بانه

گزارش خسارات زلزله ۴ ریشتری بانه

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

آیا پرسپولیس به روزهای سقوط نزدیک شده (گزارش ویژه)

آیا پرسپولیس به روزهای سقوط نزدیک شده (گزارش ویژه)

گزارش ملی پلاسکو مردم را اغنا نکرد

گزارش ملی پلاسکو مردم را اغنا نکرد

گزارش «زلزله غرب کشور»  و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

گزارش «زلزله غرب کشور» و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان