آسیاتل

بازدید: 21

هدف کلی عربستان در عوامیه، سرکوب مخالفان و نگرانی از قیام داخلی است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 430414
کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: هدف کلی عربستان در عوامیه سرکوب مخالفان و نگرانی از قیام داخلی است و چون شیعیان پتانسیل انقلاب در وجودشان دارند، می‌خواهند آنها را سرکوب کنند و هدف بعدی کوچ دادن شیعیان عوامیه است.

عوامیهجعفر قنادباشی در گفت وگو باخبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره علت حملات نظامی عربستان به منطقه عوامیه گفت: عربستان هم اکنون نگران یک سلسله حرکت های مخالف داخلی است که ناشی از نارضایتی هاست. نارضایتی اقتصادی و جنگ بی ثمر در عین شکست هایی که در سوریه و عراق خورده اند.

وی ادامه داد: آنها سعی می کنند حتی الامکان در فضای داخلی کشورشان هم اگر حرکتی انجام شد آن را سرکوب کنند. بخصوص الان شاهدیم هفته گذشته آقای سلمان دستور تشکیل سازمان اطلاعات و امنیت داد و این نشان می دهد آنها بیش از گذشته خواستار شناسایی مخالفان و سرکوبشان هستند.

کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: منطقه عوامیه نزدیک خلیج فارس ونیز بحرین است و به چند دلیل مردم در این منطقه بیشتر آمادگی برای مخالفت دارند یکی اینکه رهبر آنها شخ نمز را سال گذشته اعدام کردند و این ناآرامی ها به دنبال اعدام شیخ نمراست.

قنادباشی گفت: عوامیه نزدیک بحرین است و رفتار مرم این کشور روی آنها تأثیر گذاشته است، حبس شیخ عیسی قاسم در بحرین باز دلیل دیگری است که اینها احساس می کنند رژیم عربستانی روحانیون شان را قلع و قمع می کند.

وی اضافه کرد: شیعیان در عربستان با یک ظلم مضاعف روبرو هستند، آنها دیکتاتوری ها و اعمال فشارها را تحمل می کنند به اضافه تبعیضی که بر علیه شیعیان در این کشور روا داشته می شود لذا این دلایل پتانسیل انقلاب در این منطقه را بالا می برد.

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: عربستان شروع به تخریب محله های عوامیه کرده و با بلدوزر و خمپاره خانه های قدیمی را تخریب می کند و  علیه مردم این منطقه جنگ براه انداخته اند.

قنادباشی  افزود:هدف کلی عربستان در عوامیه سرکوب مخالفان و نگرانی از قیام داخلی است و چون شیعیان پتانسیل انقلاب در وجودشان دارند، می خواهند آنها را سرکوب کنند و هدف بعدی کوچ دادن شیعیان عوامیه است.

وی با بیان اینکه عربستان یک حرکت جهانی علیه شیعیان با هدف تفرقه افکنی آغاز کرده، یادآور شد:بانی حرکت هایی که در نیجریه با شیخ زکزاکی و در عراق با روحانیون می شود، عربستان است لذا انجام این مأموریت استعماری هم از دیگر دستورکارهای آنهاست.

انتهای پیام/

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت