آسیاتل

بازدید: 87

گزارش صندوق بین المللی پول درباره مبارزه با فساد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 426547
صندوق بین المللی پول اعلام کرد برای مبارزه با فساد مالی می‌توان به نحو موثرتری اقدام کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه لوپوئن، صندوق بین المللی پول با ابراز نگرانی درباره تاثیر فساد بر رشد اقتصادی جهان اعلام کرد برای مبارزه با این پدیده می توان به نحو موثرتری اقدام کرد.

بر این اساس، صندوق بین المللی پول گزارش خود درباره ضرورت مبارزه با فساد مالی را منتشر کرد. این نهاد ‏برای تثبیت نظام مالی ‏و اقتصادی جهان و ‏همچنین پیشبرد سیاست ‏های پولی در سطح بین ‏المللی تلاش می کند.

کمیته مدیریت صندوق بین المللی پول در پایان نشست خود با انتشار گزارشی اعلام کرد اگرچه این نهاد تاکنون اقدامات متفاوتی برای مبارزه با فساد مالی اتخاذ کرده و تحقیقات زیادی برای مبارزه موثرتر با فساد انجام داده است؛ اما این نهاد باید تعهدات خود را در این زمینه تقویت کند.

موضوع مبارزه با فساد مالی از آنجا بسیار مهم است که این پدیده هر سال دو درصد از کل ثروت جهانی را به کام خود می کشد و به رشد اقتصادی جهان به میزان برابر آسیب وارد می کند.

در بخشی دیگر از گزارش آمده است میزان ارتشاء که هر سال در جهان انجام می گیرد به تنها رقمی بین 1500 تا 2000 میلیارد دلار را شامل می شود که معادل کل تولید ناخالص داخلی کشور فرانسه را تشکیل می دهد.

در این گزارش تصریح شده است فساد و رشوه خواری در کشورهای ثروتمند و توسعه یافته دیده می شود؛ اما بیشتر مردم فقیر و کم درآمد قربانی اصلی این پدیده هستند تا جایی که آنها به علت وجود همین پدیده به شدت وابسته به خدمات عمومی هستند.

انتهای پیام/

انتشار گزارش صندوق بین المللی پول درباره مبارزه با فساد مالی

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت