آسیاتل

بازدید: 12

شرایط جوی آرام و افزایش نسبی دما در کشور/ احتمال وقوع سیل‌های‌‌ ناگهانی در غرب مازندران

منبع : فارس نیوز کد خبر: 425931
بعدازظهر و اوایل فردا شب در مناطق کوهپایه‌ای و دره‌های کوهستانی غرب مازندران، با بارش‌های رگباری، احتمال وقوع سیل‌های محلی موقت و ناگهانی وجود دارد؛ طبق توصیه سازمان هواشناسی آمادگی جهت واکنش مناسب و جلوگیری از بروز خسارت، ضروری است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس خروجی مدل ها و تصاویر ماهواره هواشناسی، با گذر ناوه تراز میانی جو از نوار شمالی کشور بعد از ظهر امروز در برخی نقاط استان های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، غرب آذربایجان غربی، شرق هرمزگان و جنوب فارس رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

 رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد فردا در برخی نقاط مازندران، غرب آذربایجان غربی، شرق هرمزگان، ارتفاعات البرز مرکزی و جنوب فارس پیش بینی می شود.

فردا پنجشنبه رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در غرب استان مازندران پیش بینی می شود و روز جمعه رشد ابر و بارش های رگباری در غرب مازندران دور از انتظار نیست.

در بارش های رگباری، احتمال وقوع سیل های محلی موقت و ناگهانی، به خصوص در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در مسیرها و مناطق کوهپایه ای و دره های کوهستانی وجود دارد، بنابراین توصیه می شود که احتیاط و آمادگی لازم جهت واکنش مناسب و جلوگیری از خسارت به ویژه در غرب مازندران برای ساعات بعد از ظهر روز پنجشنبه به عمل آید.

در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید، گاهی همراه با گردوخاک پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام و بدون پدیده همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می شود و این شرایط روز جمعه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 35 و 25 درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای 50 درجه بالای صفر و روز جمعه با بیشینه دمای 51 درجه صفر گرم ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 10 درجه بالای صفر، فردا خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز پنجم مردادماه امسال 213.2 میلی متر ثبت شد، بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 234.3 میلی متر بود. بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری 91 درصد بارش سال گذشته است.

بیشترین میزان بارش در هفته چهل و چهارم متعلق به منطقه ماسوله استان گیلان به میزان 4.3 میلی متر است.

کاربران همچنین می توانند جزئیات خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت