آسیاتل

بازدید: 29

احتمال افزایش تعرفه‌های وارداتی اتحادیه اروپا بر فولاد ایران

منبع : صدا و سیما کد خبر: 417956
پرشمارگان ترین روزنامه اقتصادی ایتالیا از احتمال تصمیم اتحادیه اروپایی برای افزایش تعرفه واردات ورق فولاد ایران خبر داد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، ایل سوله ونتی کواترو اوره در گزارشی با عنوان «اتحادیه اروپایی مشغول بررسی وضع تعرفه وارداتی در قبال ایران، روسیه، اوکراین و برزیل است» نوشت: اتحادیه اروپایی پس از اعمال تعرفه های جدید بر روی واردات فولاد چین، بررسی های ضد دامپینگ را بر روی واردات ورق فولاد گرم نورد شده از کشورهای ایران، روسیه، اوکراین و برزیل آغاز کرده است.
این نشریه اقتصادی به نقل از گزارش انجمن فولاد اروپا – یوروفر نوشت: این چهار کشور در سه سال اخیر فروش محصولات فولادی خود در اتحادیه اروپایی را به صورت قابل توجهی افزایش داده‌اند و آن را با شرایط دامپینگ به فروش می رسانند که به صنایع فولاد اروپا آسیب وارد کرده است.
به همین دلیل کمیسیون اروپایی در تابستان سال گذشته تحقیقاتی را در مورد واردات فولاد از کشورهای روسیه، ایران، اوکراین، برزیل و صربستان آغاز کرد. متعاقبأ کمیسیون اروپایی اعلام کرد که به دلیل حجم پایین واردات فولادی از صربستان، این کشور از مجموعه مورد بررسی خارج می شود.
ایل سوله ونتی کواترو اوره نوشت: در عین حال گشوده شدن پرونده باعث کند شدن روند صدور فولاد از چهار کشور فوق الذکر به سوی اروپا شده بود تا اینکه در ماه آوریل اعلام شد تعرفه‌های موقتی بر واردات فولاد از این کشورها وضع نخواهد شد و به همین دلیل بار دیگر واردات سیر صعودی به خود گرفت.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

تبلیغات

آسیاتک حمایت