آسیاتل

بازدید: 70

شماره جدید «پژوهش هنر» با رویکرد اقتصاد هنر منتشر شد

منبع : مهر نیوز کد خبر: 397960
شماره جدید فصلنامه پژوهش هنر با موضوع اقتصاد هنر و فرهنگ ایران به تازگی منتشر شده و روی پیشخوان آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نهمین شماره از فصلنامه آموزشی، پژوهشی و تحلیلی «پژوهش هنر» با محوریت موضوع اقتصاد هنر و فرهنگ ایران، به منظور تبیین جایگاه و ظرفیت های اقتصاد هنر و فرهنگ ایران، به تازگی منتشر شده و روی پیشخوان مطبوعات کشور آمده است.

اولین مقاله این شماره با عنوان «سمت تاریک انسان» نوشته پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و مشاور معاون علمی رییس جمهور است که درباره اقتصاد و صنایع خلاق فرهنگی بوده و به جایگاه صنایع خلاق، فرهنگی در عصر حاضر می پردازد.

«بازتعریف توسعه اقتصادی در جامعه هنر بنیان» عنوان سرمقاله پژوهش هنر است که بر بازنگری در اقتصاد هنر و فرهنگ با درک نقش آن در جامعه فرهنگ بنیان ایران تاکید دارد. در مطلب بعدی هم پروفسور افتخار حسین عارف رئیس پیشین بخش فرهنگی سازمان اقتصادی اکو در یادداشتی آینده را عصر اقتصاد هنر و فرهنگ دانسته است. علیرضا رحیمی بروجردی استاد اقتصاد دانشگاه تهران نیز در مقاله ای به رابطه تفکر و انتخاب اقتصادی پرداخته است.

در یک نگاه اجمالی، این شماره از مجله «پژوهش هنر» با گفتار و آثاری از پروفسور افتخار حسین عارف، پروفسور علیرضا رحیمی بروجردی، دکتر محمدعلی ابوترابی، دکتر محمدرضا مریدی، دکتر فریده حمیدی، دکتر بهنام زنگی، دکتر الهه پنجه باشی، دکتر فرزانه چاوش باشی، دکتر میترا معنوی راد، دکتر زهرا مسعودی امین، دکتر اشرف السادات موسوی لر، دکتر محمدصالح ترکستانی، دکتر نادر مظلومی، دکتر مهتاب مبینی، مهندس بدرالدین احمدی، دکتر راحله ظهوری قره درویشلو، دکتر فریناز فربود و شماری از پژوهشگران عرصه اقتصاد و هنر و دانشگاهیان منتشر شده است.

این شماره از مجله مورد نظر با ۲۰ هزار تومان منتشر شده و فراخوان شماره های آتی پژوهش هنر از طریق تارنمای آن قابل دسترس پژوهشگران و دانشگاهیان است.

این مجله با رویکردی علمی - پژوهشی در هر شماره به یکی از حوزه های فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی - اسلامی می پردازد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

گزارش مأمور سابق «اف‌بی‌آی» از سردار سلیمانی

تبلیغات

آسیاتک حمایت