آسیاتل

بازدید: 46

تاثیر رشد اقتصادی ایران در تقویت اقتصاد جهانی

منبع : فارس نیوز کد خبر: 389353
صندوق بین‌المللی پول برآورد رشد اقتصادی جهان در سال 2016 را افزایش داد و رشد اقتصادی ایران را در این افزایش موثر دانست.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، صندوق بین المللی پول در جدیدترین بروزرسانی سلسله گزارش های  «چشم انداز اقتصاد جهانی»، برآورد رشد اقتصادی جهان در سال 2016 را نسبت به رقم اعلام شده در ماه آوریل افزایش داد و آن را 3.2 درصد اعلام کرد.

به نوشته این گزارش، این افزایش عمدتا به علت رشد بالاتر اقتصادی در ایران و فعالیت های قوی تر در اقتصاد هند بوده است.

همچنین این گزارش پیش بینی کرده است که فعالیت های اقتصادی هم در اقتصادهای پیشرفته و هم در اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه در سال 2017 شتاب بگیرد و به ترتیب 2 درصد و 4.6 درصد رشد داشته باشد و در مجموع رشد جهانی اقتصادی به 3.5 درصد برسد که نسبت به ارقام منتشر شده در ماه آوریل تغییری ندارد.

بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی در غرب آسیا، شمال آفریقا، افغانستان و منطقه پاکستان به میزان قابل توجهی در سال 2017 کند خواهد شد که ناشی از رکورد فعالیت در کشورهای صادرکننده نفت است اما این وضعیت در سال 2018 بهبود می یابد.

به نوشته این گزارش، اگرچه پیش بینی رشد اقتصادی منطقه غرب آسیا، شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان در  سال 18-2017 نسبت به ارقام منتشره در آوریل تغییر نکرده است اما رشد اقتصادی در سال 2016 به مدد رشد اقتصادی بالاتر ایران به میزان قابل توجهی قوی تر برآورد شده است.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

تبلیغات

آسیاتک حمایت