آسیاتل

بازدید: 50

فائو: 6.9 میلیون سوری از ناامنی غذایی رنج می برند

منبع : تابناک کد خبر: 386734
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو) اعلام کرد: حدود 6 میلیون و 900هزار نفر سوری هنوز از ناامنی غذایی رنج می‌برند و پنج میلیون و 600 هزار نفر دیگر در صورت نبود دسترسی ماهانه به کمک‌های غذایی ممکن است دچار ناامنی غذایی شوند.
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو) اعلام کرد: حدود 6 میلیون و 900هزار نفر سوری هنوز از ناامنی غذایی رنج می‌برند و پنج میلیون و 600 هزار نفر دیگر در صورت نبود دسترسی ماهانه به کمک‌های غذایی ممکن است دچار ناامنی غذایی شوند.

به گزارش ایرنا از دفتر نمایندگی فائو در تهران، دو نهاد سازمان ملل اعلام کردند با وجود اینکه امنیت غذایی در بخش‌هایی از سوریه به دلیل وضعیت امنیتی بهتر و افزایش دسترسی به کمک‌های بشردوستانه نسبت به سال قبل بهبود یافته،اما وضعیت کلی هنوز هم بسیار بدتر از دوران پیش از جنگ است.

جدیدترین «مأموریت ارزیابی امنیتی غذایی و محصولات کشاورزی» که توسط فائو و برنامه جهانی غذا انجام شده، مجموع تولید گندم در سوریه را یک میلیون و 800 هزار تن به میزان 12 درصد بیشتر از سال گذشته که کمترین میزان تولید را داشت – برآورده کرده است. این میزان تولید هنوز هم 50 درصد کمتر از میانگین 10 ساله پیش از آغاز جنگ است.

' آدام یائو' نماینده موقت فائو در سوریه گفت: برای برخی خانواده‌های سوری کور سوی کوچکی در تاریکی وجود دارد. باوجود چالش‌های بزرگ، کشاورزی به تأمین غذای کشور ادامه می‌دهد. با بهبود وضعیت امنیتی، انتظار می‌رود کشاورزان بیشتری به زمین‌هایشان دسترسی داشته و دوباره در آنها کشت کنند، اکنون زمان آن فرا رسیده که حمایتمان را افزایش دهیم، زیرا کشاورزی بیش از هر زمان دیگری برای معیشت بسیاری از سوری‌ها اهمیت یافته است.

'جاکوب کرن' نماینده برنامه جهانی غذا در سوریه، می گوید: بهبود اندک در دسترسی سوری‌ها به غذا امیدوارکننده بوده، اما هنوز هم سطح نیازها بالا است. برای تأمین غذای خانواده‌هایی که تحت تأثیر بحران قرار دارند کارهای بیشتری باید انجام بگیرد. برنامه جهانی غذا و فائو با یکدیگر همکاری می‌کنند تا امنیت غذایی را تبدیل به واقعیت زندگی مردم سوریه سازند.

دسترسی سازمان‌های بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره نسبت به سال قبل بهتر شده اما با این حال، در دیرالزور که ارسال کمک و غذا از طریق هوایی ادامه دارد و نیز در الرقه، شهری که وضعیت به دلیل تداوم جنگ بحرانی است، هنوز هم دسترسی به سختی انجام می‌گیرد. مغازه‌ها در رقه ویران شده و هزینه سبد غذایی استاندارد بین ماه‌های مه و ژوئن سال جاری 42 درصد افزایش داشته است.

بارش بیشتر در حوضه آبریز رود فرات به معنای جریان آب بیشتر و سطح آب بالاتر در بسیاری از مخازن کشور است بنابراین تولید گندم و جو در سال 2017 به دلیل بارش‌های بیشتر و بهبود دسترسی به زمین‌های کشاورزی در برخی مناطق، اندکی افزایش داشته است. مهمترین موانع هنوز هم هزینه بالا و کمبود دسترسی به اقلامی به مانند بذر و کود و نیز تخریب زیرساخت‌های آبیاری و انبار است.

به گزارش فائو، وضعیت چرای دام‌ها نیز به دلیل افزایش بارش که منجر به کاهش فشار بر بهای بالای علوفه شده، بهتر شده است. اندازه گله‌ها اگرچه بسیار کوچک مانده اما به ثبات رسیده است. مهمترین موانع پیش رو نیز قیمت بالای علوفه، پوشش ناکافی خدمات دامپزشکی و نیز ناامنی است که دسترسی به چراگاه‌ها در برخی مناطق کشور را با مشکل مواجه ساخته است.

بهبود تدریجی امنیت و نیز بازگشایی برخی مسیرهای تدارکاتی کلیدی منجر به بهبود اندک تجارت و فعالیت بازارهای شهری در چندین منطقه کشور شده است. در بخش‌های شرقی حلب، جایی که تمام زیرساخت‌ها و بازارها به شدت تخریب شده‌اند، بازسازی با سرعت بسیار پایین آغاز شده ، قیمت‌ مواد غذایی در سراسر کشور به استثنای فرمانداری‌های دیرالزور، الحسکه و نیز حومه دمشق هنوز هم نزدیک به بالاترین حد خود قرار دارد.

تیم مشترک فائو و برنامه جهانی غذای در ماه مه سال جاری از سوریه دیدار کرد. اطلاعات منابع رسمی درباره تولید محصولات و امنیت غذایی با مشاهدات مستقیم میدانی و نیز اطلاعات جمع‌آوری شده از مصاحبه‌ها با کشاورزان، آسیابانان، تجار، دامداران، خانواده‌های آواره، بازگشته‌ها و دیگر مردمان در مناطق روستایی و شهری مقایسه و تطبیق داده شده است. تصاویر ماهواره‌ای، اطلاعات سوابق بارندگی و داده‌های حاصل از پیمایش‌های «ابزار تحلیل و نقشه‌برداری آسیب‌پذیری» متحرک سازمان تجارت جهانی، نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

شایان ذکر است که بازدید مشترک فائو و برنامه جهانی غذا چهارمین مأموریت از این نوع بود که از زمان آغاز جنگ در این کشور انجام گرفته است. در تمام این مأموریت‌ها یک ارزیابی بی‌طرفانه و متوازن از وضعیت کشاورزی و امنیت غذایی سوریه شده است.

به گزارش ایرنا، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) از سازمان‌های بین‌المللی است که در سال 1945 توسط 44 کشور عضو سازمان ملل متحد تاسیس شد.

این سازمان برای گسترش و نوسازی کشاورزی، جنگلداری، شیلات و تامین غذای مناسب برای همگان به کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.

هدف این سازمان، بالا بردن سطح زندگی و بهبود تغذیه مردم جهان، توزیع مناسب مواد غذایی در مناطق مختلف جهان و ایجاد امنیت غذایی است.


loading...
 • فائو: 6.9 میلیون سوری از ناامنی غذایی رنج می برند


  سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو) اعلام کرد: حدود 6 میلیون و 900هزار نفر سوری هنوز از ناامنی غذایی رنج می‌برند و پنج میلیون و 600 هزار نفر دیگر در صورت نبود دسترسی ماهانه به کمک‌های غذایی ممکن است دچار ناامنی غذایی شوند.
 • فائو: 6.9 میلیون سوری همچنان از داشتن وعده غذایی بعدی مطمئن نیستند


  سلامت نیوز:دو نهاد سازمان ملل اعلام کردند با وجود اینکه امنیت غذایی در بخش هایی از سوریه به دلیل وضعیت امنیتی بهتر و افزایش دسترسی به کمک های بشردوستانه نسبت به سال قبل بهبود یافته اما وضعیت کلی هنوز هم بسیار بدتر از دوران پیش از جنگ است. به گزارش
 • سازمان ملل: هفت میلیون سوری از فقدان امنیت غذایی رنج می برند


  تلاش ها برای بازگرداندان شرایط عادی زندگی در سوریه و ارائه کمک های انسانی به شهروندان ادامه دارد و طی هشت عملیات انسانی در استان های حلب و لاذقیه کمک های انسانی به بیش از 4300 از شهروندان ارائه شده است.
 • فائو درباره وخامت ناامنی غذایی در یمن هشدار داد


  فائو و برنامه جهانی غذا، در گزارشی مشترک به شورای امنیت سازمان ملل درباره وخامت ناامنی غذایی در یمن و دیگر کشور‌های جنگ زده هشدار دادند.
 • نگرانی فائو از ناامنی غذایی در صحرای بزرگ آفریقا


  فائو اعلام کرد، ناامنی غذایی بین سال های 2015 و 2016 وضعیت سلامت بیش از 24 میلیون نفر از ساکنان صحرای بزرگ آفریقا را با معضل روبرو کرده است.
 • 1 میلیون سوری از مشکلات روحی و روانی شدید رنج می‌برند


  مدیر بخش روانشناسی وزارت بهداشت سوریه گفت، در حال حاضر نزدیک به یک میلیون سوری با مشکلات روحی و روانی شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.
 • زنجیره غذایی در کشور تامین کننده امنیت غذایی نیست/ناامنی غذایی بیش از ۵ درصد است


  سلامت نیوز: زهرا عبداللهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت به نقل از سازمان فائو ناامنی غذایی در ایران را کمتر از پنج درصد اعلام کرده است. به گفته وی این درصد به معنای این است که ما کشوری نیستیم که قحطی و گرسنگی داشته باشیم. اما ربابه شیخ
 • 6.9 میلیون سوری همچنان از داشتن وعده غذایی بعدی مطمئن نیستند


  نمایندگی فائو در ایران اعلام کرد: بر اثر جنگ داخلی و نابودی زیرساختهای کشاورزی، 6.9 میلیون نفر سوری همچنان از داشتن وعده غذایی بعدی مطمئن نیستند.
 • فائو به هزاران کودک سوری درباره غذا آموزش می دهد


  سلامت نیوز:سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در یک پروژه مشترک با اتحادیه اروپا برنامه آموزش تغذیه و غذا را در مدارس سوریه برای کودکان که بیشترین آسیب پذیری را در این کشور جنگ زده داشتند، به اجرا گذاشت. به گزارش سلامت نیوز به نقل از دفتر نما
 • فائو درباره بحران غذایی هشدار داد


  فائو اعلام کرد به واسطه تغییرات آب و هوایی تا ۸ سال دیگر سطح آب زیرزمینی در کشورهای در حال توسعه تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد که تامین نیاز غذای بشر در آینده با بحران مواجه می‌شود.
 • فائو: ضریب خودکفایی غذایی ایران بالاست


  ایران با وجود این‌که در منطقه‌ای خشک و کم‌آب واقع شده است اما در زمینه تأمین نیازهای غذایی خود از بسیاری کشورهای جهان جلوتر است.
 • فائو: بهای مواد غذایی در ماه فوریه بالا رفت


  سلامت نیوز:بر اساس تازه ترین گزارش فائو رشد جهانی قیمت غلات اصلی و محصولات لبنی علاوه بر جبران کاهش بهای روغن نباتی زمینه های افزایش قیمت جهانی محصولات غذایی را در ماه فوریه (12 بهمن تا 9 اسفند) فراهم کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از دفتر نما
 • فائو: قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت


  رصد قیمت‌های جهانی غذا توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می‌دهد که بهای مواد غذایی به دلیل افزایش قیمت گندم و گوشت در ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر) بالاتر رفته است.
 • فائو: قیمت مواد غذایی در ماه ژوئن بالا رفت


  شاخص بهای مواد غذایی فائو که بر اساس وزن تجاری بازارهای بین‌المللی پنج گروه اصلی کالای غذایی را به صورت ماهیانه رصد می‌کند، در ماه ژوئن به رقم متوسط ۱۷۵.۲ واحد رسید که نسبت به ماه مه ۱.۴ درصد و نسبت به سال گذشته میلادی ۷.۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
 • فائو: قیمت مواد غذایی در ماه ژوئن بالا رفت


  سلامت نیوز: رصد قیمت های جهانی غذا توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد که بهای مواد غذایی به دلیل افزایش قیمت گندم و گوشت در ماه ژوئن (11 خرداد الی 9 تیر) بالاتر رفته است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از دفتر نمایندگی سازمان خوا
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

تبلیغات

آسیاتک حمایت