آسیاتل

بازدید: 53

واردات میلیاردی دارو در سایه بی‌توجهی به تولید داروهای نوترکیب/ لزوم حمایت سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان

منبع : فارس نیوز کد خبر: 385770
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تولید داروهای نوترکیب در کشور نیازمند حمایت است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، محسن علیجانی زمانی با تاکید بر ضرورت حمایت از داروهای تولید داخل در کشور، افزود: در حال حاضر می توان از واردات بعضی دارو ها جلوگیری کرد زیرا مشابه آن در داخل تولید می شود. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه بسیاری از داروسازان به سمت تولید داروهای نوترکیب حرکت کردند درحالی که هنوز برنامه ای جهت حمایت از این تولید کنندگان وجود ندارد. 

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید برنامه ریزی ها به سمتی رود تا زمانی که دارویی را می توان در ایران تولید کرد واردات آن دارو به کشور صورت نگیرد این درحالی است که در این زمینه، برنامه جامع و مثبتی در سازمان غذا و دارو مشاهده نمی شود. 

وی درباره برخی انتقاد ها نسبت به کیفیت پایین برخی داروهای تولید داخل، افزود: در تولید برخی داروهای نو ترکیب، ضوابطی در زمینه نحوه و چگونگی تولید دارو رعایت می شود تا کیفیت این محصولات مورد تایید قرار گیرد به همین ترتیب تمام مجوزهای لازم برای تاییدیه دارو اخذ می شود. 

علیجانی تاکید کرد: تولید دارو در کشور به ویژه داروهای نو ترکیب در آزمایشگاه های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته تا کیفیت آن تایید شود. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: در حال حاضر چندین میلیارد دلار دارو در کشور وارد می شود درحالی که با حمایت از تولیدات داخلی مشابه در هزینه ها صرفه جویی کرد و از سویی از قاچاق دارو هم جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت