آسیاتل

بازدید: 17

روحانی: برای انتخاب وزرا از هیچ جناحی تحت فشار نیستم/ تاکید اعضای کمیته بر حضور وزرای کارآمد در دولت آینده

منبع : فارس نیوز کد خبر: 385498
رئیس کمیته تعامل و گفت‌وگو با دولت فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: رئیس جمهور عنوان کرد که برای انتخاب اعضای کابینه از سوی هیچ جناحی تحت فشار نیستم و آزادانه اعضای کابینه را انتخاب کرده و می‌کنم.

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز اعضای کمیته تعامل و گفت وگو با دولت، با رئیس جمهور گفت: در این دیدار اعضای کمیته مطالبی را مطرح کردند که از مهمترین آنها این بود که فراکسیون نمایندگان ولایی به دنبال سهم خواهی از دولت نیست بلکه سهمیه ای را که دنبال می کند سهمیه ای است که ملت می خواهد و آن هم وجود یک دولت کارآمد و بدون حاشیه است.

وی افزود: اعضای کمیته عنوان کردند که در 3 محور اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور دچار مشکلاتی است. در حوزه اقتصادی موضوع بانک ها اشتغال، رکود اقتصادی، قاچاق، موضوع یارانه ها و ... را داریم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهارداشت: در حوزه فرهنگی نیز در بحث تولید علم، تجاری سازی علم، توسعه مراکز دانش بنیان از مشکلات اساسی کشور است و همچنین در مسائل اجتماعی می توان به ناکارآمدی ساختار دولت، فساد اداری، آسیب های اجتماعی و ... اشاره کرد.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: اعضای کمیته در این دیدار به منظور حل مشکلات موجود کشور بر اجرای قانون برنامه ششم تاکید کردند و عنوان کردند که مجلس و دولت و سایرین باید بدون حاشیه سازی به سمت کارآمدی حرکت کنند.

وی افزود: اعضای کمیته تاکید کردند که ما به دنبال وزیر کارآمد هستیم که بتواند مشکلات را حل کند و دچار حاشیه و مسائل گوناگون نباشد.

رئیس کمیته تعامل و گفت وگو با دولت اظهارداشت: رئیس جمهور در این دیدار عنوان کرد که من در انتخاب وزرا از هیچ جناحی تحت فشار نبودم و شخص خودم وزرا را انتخاب کرده و می کنم.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور بر این نکته تاکید کرد که وزرا حتماً باید مجری سیاست های کلی و برنامه ها باشندو گفت که در دولت دوازدهم یکی از مشکلات بزرگ پیش روی دولت موضوع بانک ها و موسسات پولی است که در این رابطه آقای رئیس جمهور بسیار گله مند بود که باید حتماً دولت دوازدهم به این موضوع بپردازد.

وی افزود: روحانی به سرمایه گذاری در کشور و سرمایه گذاری خارجی با دانش فنی و رعایت قوانین تاکید کرد و افزود که برای حل مشکلات کشور همچون مسئله آب، محیط زیست، اشتغال و مسائلی از این دست باید سرمایه گذاری در کشور صورت پذیرد.

رئیس کمیته تعامل و گفت وگو با دولت در پایان گفت: اعضای کمیته در این دیدار بر این نکته تاکید کردند که اگر وزرای پشنهادی دولت شاخص های مشخص شده توسط این کمیته همچون کارآمدی و ... را داشته باشند، اعضای کمیته نهایت همکاری را خواهند داشت.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت