آسیاتل

بازدید: 49

اعمال تحریم‌های گسترده علیه مقاومت اسلامی لبنان توسط کنگره آمریکا

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 376856
کنگره آمریکا در مراحل نهایی آماده کردن پیش‌نویس 3 طرح جدید برای اعمال تحریم‌های سخت و گسترده علیه مقاومت اسلامی لبنان است.

اعمال تحریم های گسترده علیه مقاومت اسلامی لبنان توسط کنگره آمریکابه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛  کنگره آمریکا در مراحل نهایی آماده کردن پیش نویس 3 طرح جدید برای اعمال تحریم های سخت و گسترده علیه مقاومت اسلامی لبنان است.

آنطور که نشریه انگلیسی زبان «نشنال» امارات خبر داده، کار تنظیم پیش نویس این 3 طرح به اتمام رسیده احتمالا این هفته، در کمیسیون مربوطه در مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته می شود.

سخت ترین تحریم ها در این میان به «قانون منع تأمین مالی بین المللی حزب الله» برمی گردد که مورد حمایت «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس است.

اد رویس در 2 ماه گذشته دیدارهای فشرده ای با هیئت های دولتی لبنان در واشنگتن داشته و با توجه به درخواست مقامات لبنانی مبنی بر مصون ماندن ساختار اقتصادی لبنان از این تحریم های جدید، تغییراتی در پیش نویس موجود ایجاد کرده است.

منابع دیپلماتیک به خبرنگار نشنال گفته اند که مبنای این طرح، تحریم پیشین حزب الله است که در سال 2015 تصویب شد و تفاوت آن با طرح جدید، پیش بینی راهکارهای بیشتر برای قطع کامل منابع مالی خارجی این گروه مقاومت است.

پیش نویس دو طرح ضدحزب الله دیگر را سناتور «مارکو روبیو» و «مارک کالاگر» نماینده جمهوریخواهان ویسکانسین در محلس نمایندگان به رشته تحریر درآورده اند.

گفته می شود که طرح روبیو دارای ادبیاتی بسیار تند علیه حزب الله است و طرح گالاگر بر استفاده ادعایی حزب الله از شهروندان به عنوان سپر انسانی متمرکز است.

 

انتهای پیام/

 

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت