آسیاتل

بازدید: 38

وزیر صهیونیست: آمریکا و اسرائیل از این پس درباره ایران شریک هم خواند بود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 35847
وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی، ورود ترامپ به کاخ سفید را فرصتی برای همکاری بیشتر تل‌آویو-واشنگتن بمنظور اجرای اقداماتی بر ضد ایران دانست.
وزیر صهیونیست: آمریکا و اسرائیل از این پس درباره ایران شریک هم خواند بودبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل ازپایگاه اینترنتی شبکه العالم، وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید را فرصتی برای هماهنگی بیشتر مواضع رژیم صهیونیستی و آمریکا در خصوص ایران می‌داند.

«تزاچی هانگبی» معتقد است مراسم تحلیف دونالد ترامپ در روز جمعه به این رژیم و آمریکا فرصت می‌دهد از رقابت با یکدیگر دست بردارند و در خصوص دو موضوع مهم ایران و شهرک‌ها، شریک یکدیگر باشند.

وی روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری که از سوی «پروژه اسرائیل» ترتیب داده شده بود، گفت: «می‌توانیم در این خصوص که دولت آتی آمریکا، بر خلاف سلفش درباره دو مسأله مهم تفکری شبیه به اسرائیل دارد، آسوده‌خاطر باشیم. این دو موضوع توافق هسته‌ای ایران و بی‌تأثیری شهرک‌سازی‌ها بر صلح هستند.»

به باور وی، این وضع یک تغییر پرقدرت و مثبت محسوب می‌شود ولی او هنوز نمی‌داند این تغییر چگونه خود را به سرعت نمایان خواهد کرد. به گفته هانگبی، توافق هسته‌ای ایران یک «مأموریت پایان‌یافته» است و نمی‌توان آن را به آسانی تغییر داد. وی در خصوص شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد قرار نیست جهان دیدگاه‌های ترامپ را بپذیرد چرا که دشمنی وی با این شهرک‌ها، در قیاس با سایر رهبران جهان کمتر است.

هانگبی در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد رژیم صهیونیستی و آمریکا از این پس درباره مسائلی چون «اقدامات تحریک‌آمیز ایران»، موشک‌های قاره‌پیمای بالستیک تهران، گسترش تروریسم در جهان از سوی این کشور و مسائل مرتبط با سوریه شریک یکدیگر خواهند بود.

در بخشی از اظهارات وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی آمده است: «ما با باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، تا زمانی شرکایی تمام‌عیار بودیم، که او تصمیم گرفت سیاست‌ها را تغییر دهد و توافق هسته‌ای ایران را به پیش ببرد. ما پس از آن در بسیاری از موضوعات به رقیب یکدیگر تبدیل شدیم. اما حالا این وضع از معادلات خارج می‌شود.»

وی همچنین نگرش خصمانه دولت اوباما را نسبت به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی نیز بسیار مشکل‌آفرین قلمداد کرد.


انتهای پیام/

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت