آسیاتل

بازدید: 49

وزرای آینده باید شجاعت حل مشکلات را داشته باشند نه اینکه در جلسات درد و دل کنند/ دولت نباید دولت حداکثری باشد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 355754
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزرای آینده باید شجاعت داشته باشند که وقتی مشکلات را می‌بینند به سمت آن بروند نه اینکه فقط در جلسات درد و دل کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز طی سخنانی در هشتمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد که در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: موضوع این کنفرانس بسیار مهم و مورد اهتمام همه بوده و در قانون برنامه ششم توسعه نیز بر آن تأکید شده است.

وی افزود: در این میان، ساز و کارها و تحولاتی در کشور نیاز داریم که کار ساده ای نیست اما مهم به نظر می رسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در مفهوم عدالت هیچ واژه و جمله ای جز اینکه هر چیزی جای خودش قرار می گیرد، نیافتم؛ دولت نباید دولت حداکثری باشد و باید بگذاریم مردم انتخاب کنند، انتخابی آزاد و همچنین علم و تحصیلی آزاد، بنابراین سیستم های دیوانی نباید جایگزین آن شوند.

لاریجانی همچنین یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه هر سال برای رتق و فتق، به ما لایحه بودجه را ارائه می دهد اما حادثه ای در کیفیت کار رخ نمی دهد.

وی اضافه کرد: اگر ما گفتیم دولت باید چابک شود به خاطر این است که روال قبلی ادامه پیدا نکند، اما با تکرار روند گذشته اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما بدون اصلاح برخی نظامات آموزشی نمی توانیم رشد و توفیقی در توسعه داشته باشیم، تصریح کرد: وزرای آینده باید شجاعت داشته باشند که وقتی مشکلات را می بینند به سمت آن بروند نه اینکه فقط در جلسات درد و دل کنند.

وی ادامه داد: رجال ملی کسانی هستند که وقتی با مشکلات مواجه می شوند بگویند ما 3-2 مورد از این مشکلات را حل می کنیم، بنابراین به تأخیر انداختن مشکلات روزمرگی خواهد بود.

ادامه دارد...


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت