آسیاتک

بازدید: 1820

گزارشی جالب از پروژه طلایی برانکو برای آینده پرسپولیس

منبع : تابناک کد خبر: 3369
برانکو ایوانکوویچ در کنار تشکیل ترکیب تیم از بازیکنان با کیفیت و صدرنشینی در پایان هفته دهم مسابقات لیگ برتر، پروژه ای طولانی مدت تر را هم دنبال می کند؛ ساخت یک پرسپولیس رویایی...
 قرار گرفتن برانکو ایوانکوویچ در راس کادرفنی باشگاه پرسپولیس، این تیم را پس از سال ها به ساحل آرامش و خوشبختی بازگردانده و این تیم پرهوادار ایران ضمن ارائه نمایش های تماشاگر پسندانه، بار دیگر از خود، یک چهره مدعی و قدرتمند نشان داده است.
به گزارش تابناک ورزشی، تشکیل ترکیب تیم از بازیکنان با کیفیت و صدرنشینی در پایان هفته دهم مسابقات لیگ برتر، گرچه دو دستاورد مهم برانکو در دو سال حضورش در تهران بوده‌است، ولی نباید از تشکیل گنجینه‌ای از بازیکنان جوان و خوش آتیه این تیم به راحتی بگذریم. 
رویه مناسب باشگاه در استعدادیابی و جذب جوانان مستعد در دو سال اخیر، یک ذخیره مناسب را برای پرسپولیس فراهم کرده تا در سال های آتی، با استفاده از بازیکنان مستعد خودی، کمتر از پیش چشم به بازار نقل و انتقالاتی داشته‌باشد.
این مطلب به معرفی عمده بازیکنان جوان تیم برانکو که همراه تیم اصلی به تمرین می‌پردازند و می‌توانند آینده سازان پرسپولیس لقب بگیرند، می پردازند. نوجوان هایی که می توانند تا سالها ترکیب سرخ ها را بیمه کنند.
ابوالفضل درویش‌وند
دروازه‌بان 20 ساله تیم ملی جوانان که سابقه حضور در باشگاه راه آهن را دارد، در تابستان با قراردادی 5 ساله به جمع پرسپولیسی‌ها پیوست. ابوالفضل درویش‌وند که برای نخستین بار در دیدار مقابل سایپا، در لیست هجده نفره سرخپوشان قرار گرفت، متولد 20 دی 1375 است و با داشتن بلندی قامت 194 سانتی‌متر، از فیزیک خوبی برای دروازه‌بانی برخوردار است. شرایط سنی مناسب و بستن قرارداد بلند مدت با درویش‌وند، می‌تواند دروازه پرسپولیس را با رقابت او و علیرضا بیرانوند 24 ساله، برای چندین سال بیمه کند. پستی که مدت هاست، پاشنه آشیل سرخپوشان بوده و بار ها از این طریق، به این تیم ضربه زده‌است.
حامد آقایی
مدافع 19 ساله و اهل اردبیل، دیگر بازیکنی بود که در تابستان به خدمت پرسپولیس در آمد. آقایی که فوتبال حرفه‌ای خود را از باشگاه پاس همدان آغاز کرده، فصل گذشته و پس از درخشش در ترکیب شهرداری اردبیل در لیگ دسته اول، به صورت بازیکن تستی در تمرینات پرسپولیس حاضر شده و پس از کسب رضایت برانکو، به عضویت این تیم درآمد. مدافع 189 سانتی‌متری سرخپوشان، تبحر ویژه‌ای در زدن تکل های بلند دارد. گرچه با تشکیل زوج موفق انصاری و حسینی، هنوز فرصت عرض اندام به آقایی نرسیده ولی قرارداد سه ساله او با پرسپولیس، می‌تواند در آینده از او، یک مدافع ثابت در ترکیب این تیم بسازد.
عارف محمد‌علی‌پور
عارف محمد‌علی‌پور، مدافع 16 ساله و بابلسری است که پس از درخشش در ترکیب تیم ملی نوجوانان، به خدمت پرسپولیس در آمد. فرزند عباس محمدعلی‌پور، پیشکسوت فوتبال بابلسر، با سابقه بازی در پلی اکریل اصفهان و پیکان تهران، یکی از ستارگان ویژه عباس چمنیان در ترکیب تیم ملی نوجوانان قلمداد می‌شد. کاپیتان تیم ملی نوجوانان که با رد پیشنهاد باشگاه هسکوارنای سوئد، به عضویت پرسپولیس درآمده‌است، در پست دفاع میانی، ایفای نقش کرده و یکی از خوش آتیه ترین مدافعان جوان فوتبال ایران است. یکی دیگر از نکات قابل توجه درباره محمدعلی‌پور، این است که او محصول آکادمی کیا بوده و همچنین زیر نظر علی‌دوستی ترقی یافته‌است.
صادق محرمی
هافبک راست‌پا، 21 ساله و هشتپری اسبق تیم ملی نوجوانان، تیم ملی جوانان و باشگاه ملوان بندرانزلی، یکی از خرید های برجسته تابستان پرسپولیس بود. محرمی که با هدف جانشینی رامین رضاییان به خدمت پرسپولیس در آمد، قابلیت بازی در پست مدافع و هافبک راست را دارد. این بازیکن خوش آتیه که فصل گذشته 25 حضور با پیراهن تیم ملوان را ثبت کرد، قرارداد دو ساله‌ای با پرسپولیس امضا کرده و تاکنون 3 بار برای پرسپولیس در دیدار های رسمی به میدان رفته‌است. ترافیک موجود در جناح راست پرسپولیس، مهمترین معضل و دلیل فرصت نرسیدن به صادق محرمی است.
محمد رحمتی
هافبک 22 ساله و تنکابنی سرخپوشان، سومین سال عضویت خود در این باشگاه را پشت سر می‌گذارد. درباره رحمتی گرچه تعاریف زیادی از او به هنگام پیوستنش به پرسپولیس شده بود، هنوز فرصت چندانی برای حضور در ترکیب و درخشش نیافته‌است. محمد رحمتی که می‌تواند در پست هافبک میانی ایفای نقش کند، با حضور محسن مسلمان، کمال کامیابی‌نیا و احمد نوراللهی، تاکنون فرصت عرض اندام پیدا نکرده‌است. 
احسان علوان زاده
هافبک 22 ساله، خوزستانی و چپ پای سرخپوشان، یکی از بازیکنان برجسته‌ای بود که با قراردادی سه ساله در تابستان به عضویت پرسپولیس درآمد. علوان زاده که فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه استقلال اهواز آغاز کرده‌است، سابقه حضور در استقلال اهواز، استقلال خوزستان و نفت مسجد سلیمان را در کارنامه خود می‌بیند. درخشش در ترکیب نفت مسجد سلیمان در لیگ دسته اول و قرار گرفتن در ترکیب منتخب لیگ دسته اول فصل گذشته، مقدمات حضور علوان زاده در جمع سرخپوشان را ایجاد نمود. علوان زاده نیز با حضور عالیشاه و امیری در جناح چپ پرسپولیس، فرصت چندانی برای عرض اندام پیدا نکرده ولی می‌تواند با جدایی عالیشاه در آینده برای پشت سر گذاشتن دوره سربازی، فرصت بیشتری پیدا کند.
شهاب زاهدی
مهاجم 21 ساله و ملایری باشگاه پرسپولیس، به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش، دو سال از میادین به دور بود و امسال پس از دو سال، مجددا شرایط حضور در پرسپولیس را بدست آورد. زاهدی که یکی از بهترین و با انگیزه ترین بازیکنان پرسپولیس در اردوی آماده سازی اوکراین بود، هنوز موفق نشده خود را برانکو تحمیل کند. مهاجم اسبق پیکان و مقاومت تهران، به دلیل شرایط فیزیکی مناسب و قدرت شوتزنی بالا، یکی از گزینه های جانشینی مهدی طارمی تلقی می‌شد ولی پس از بازگشت این مهاجم، مورد استفاده قرار نگرفت.
علی علی‌پور
مهاجم 21 ساله و نام آشنای پرسپولیس که سومین فصل حضورش در این تیم را تجربه می‌کند، با گلزنی در دیدار شهرآورد برگشت لیگ چهاردهم، نام و نشانی برای خود به وجود آورد. علی‌پور که با درخشش در دیدار های نیم‌فصل دوم فصل گذشته پرسپولیس، یکی از عوامل اوج گیری تیم برانکو بود، به خوبی در ترکیب این تیم جا افتاده و در عین 21 سالگی، تاثیرگذاری بالایی در جمع سرخپوشان دارد. قابلیت بالای علی‌پور در زدن ضربات سر و سرعت و تیزچنگی بالای این مهاجم جوان، از جمله ویژگی های اصلی علی‌پور است که سبب می‌شود، آینده خوبی را برایش ترسیم نماییم.
رضا کرملاچعب
مهاجم 19 ساله و اهل شوشتر پرسپولیس، یکی از خوش آتیه ترین بازیکنان این تیم قلمداد می‌شود. کرملاچعب که توسط آکادمی فوتبال فولاد خوزستان به فوتبال کشور معرفی شده، در سن 17 سالگی یکی از بازیکنان ثابت تیم نفت مسجدسلیمان بود و از قضا در دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در مسجد سلیمان نیز، یک گل را وارد دروازه سرخپوشان کرد. کاپیتان تیم ملی جوانان ایران که سابقه حضور در باشگاه مارفا پرتغال را نیز در کارنامه خود دارد، با قراردادی 5 ساله به عضویت پرسپولیس درآمده و بدون شک در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
حمیدرضا طاهرخانی
مهاجم 17 ساله و قزوینی باشگاه پرسپولیس که پس از درخشش در تیم آراد تاکستان، به عضویت تیم نوجوانان پرسپولیس درآمد، با پیشرفت زودهنگام، خیلی زود خود را به تیم جوانان و امید پرسپولیس رساند و اکنون با تیم بزرگسالان پرسپولیس به تمرین می‌پردازد. طاهرخانی که در نخستین حضور خود در ترکیب بزرگسالان پرسپولیس در یک دیدار دوستانه، 2 گل به ثمر رسانده و همچنین تجربه به ثمر رساندن 2 گل در دربی امید ها را در کارنامه دارد، یکی از استعداد های این باشگاه به شمار می‌رود که حساب ویژه ای بر رویش باز شده‌است. مرتضی فنونی با مقایسه طاهرخانی با محمدخانی، او را محمدخانی دوم پرسپولیس دانسته که در آینده خواهد درخشید.

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

تحلیل گزارش مرکزپژوهش هاي مجلس از وضعیت سازمان تامین اجتماعی

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

ترافیک سنگین در 3 بزرگراه تهران/تصادف گزارش نشده است

گزارش تصویری/پاکسازی یکی از مهمترین مقرهای داعش توسط نُجَباء

گزارش تصویری/پاکسازی یکی از مهمترین مقرهای داعش توسط نُجَباء

تبلیغات

آسیاتک