آسیاتک

بازدید: 1590

گزارشی جالب از پروژه طلایی برانکو برای آینده پرسپولیس

منبع : تابناک کد خبر: 3369

 تلگرام خبرلند

برانکو ایوانکوویچ در کنار تشکیل ترکیب تیم از بازیکنان با کیفیت و صدرنشینی در پایان هفته دهم مسابقات لیگ برتر، پروژه ای طولانی مدت تر را هم دنبال می کند؛ ساخت یک پرسپولیس رویایی...


 قرار گرفتن برانکو ایوانکوویچ در راس کادرفنی باشگاه پرسپولیس، این تیم را پس از سال ها به ساحل آرامش و خوشبختی بازگردانده و این تیم پرهوادار ایران ضمن ارائه نمایش های تماشاگر پسندانه، بار دیگر از خود، یک چهره مدعی و قدرتمند نشان داده است.
به گزارش تابناک ورزشی، تشکیل ترکیب تیم از بازیکنان با کیفیت و صدرنشینی در پایان هفته دهم مسابقات لیگ برتر، گرچه دو دستاورد مهم برانکو در دو سال حضورش در تهران بوده‌است، ولی نباید از تشکیل گنجینه‌ای از بازیکنان جوان و خوش آتیه این تیم به راحتی بگذریم. 
رویه مناسب باشگاه در استعدادیابی و جذب جوانان مستعد در دو سال اخیر، یک ذخیره مناسب را برای پرسپولیس فراهم کرده تا در سال های آتی، با استفاده از بازیکنان مستعد خودی، کمتر از پیش چشم به بازار نقل و انتقالاتی داشته‌باشد.
این مطلب به معرفی عمده بازیکنان جوان تیم برانکو که همراه تیم اصلی به تمرین می‌پردازند و می‌توانند آینده سازان پرسپولیس لقب بگیرند، می پردازند. نوجوان هایی که می توانند تا سالها ترکیب سرخ ها را بیمه کنند.
ابوالفضل درویش‌وند
دروازه‌بان 20 ساله تیم ملی جوانان که سابقه حضور در باشگاه راه آهن را دارد، در تابستان با قراردادی 5 ساله به جمع پرسپولیسی‌ها پیوست. ابوالفضل درویش‌وند که برای نخستین بار در دیدار مقابل سایپا، در لیست هجده نفره سرخپوشان قرار گرفت، متولد 20 دی 1375 است و با داشتن بلندی قامت 194 سانتی‌متر، از فیزیک خوبی برای دروازه‌بانی برخوردار است. شرایط سنی مناسب و بستن قرارداد بلند مدت با درویش‌وند، می‌تواند دروازه پرسپولیس را با رقابت او و علیرضا بیرانوند 24 ساله، برای چندین سال بیمه کند. پستی که مدت هاست، پاشنه آشیل سرخپوشان بوده و بار ها از این طریق، به این تیم ضربه زده‌است.
حامد آقایی
مدافع 19 ساله و اهل اردبیل، دیگر بازیکنی بود که در تابستان به خدمت پرسپولیس در آمد. آقایی که فوتبال حرفه‌ای خود را از باشگاه پاس همدان آغاز کرده، فصل گذشته و پس از درخشش در ترکیب شهرداری اردبیل در لیگ دسته اول، به صورت بازیکن تستی در تمرینات پرسپولیس حاضر شده و پس از کسب رضایت برانکو، به عضویت این تیم درآمد. مدافع 189 سانتی‌متری سرخپوشان، تبحر ویژه‌ای در زدن تکل های بلند دارد. گرچه با تشکیل زوج موفق انصاری و حسینی، هنوز فرصت عرض اندام به آقایی نرسیده ولی قرارداد سه ساله او با پرسپولیس، می‌تواند در آینده از او، یک مدافع ثابت در ترکیب این تیم بسازد.
عارف محمد‌علی‌پور
عارف محمد‌علی‌پور، مدافع 16 ساله و بابلسری است که پس از درخشش در ترکیب تیم ملی نوجوانان، به خدمت پرسپولیس در آمد. فرزند عباس محمدعلی‌پور، پیشکسوت فوتبال بابلسر، با سابقه بازی در پلی اکریل اصفهان و پیکان تهران، یکی از ستارگان ویژه عباس چمنیان در ترکیب تیم ملی نوجوانان قلمداد می‌شد. کاپیتان تیم ملی نوجوانان که با رد پیشنهاد باشگاه هسکوارنای سوئد، به عضویت پرسپولیس درآمده‌است، در پست دفاع میانی، ایفای نقش کرده و یکی از خوش آتیه ترین مدافعان جوان فوتبال ایران است. یکی دیگر از نکات قابل توجه درباره محمدعلی‌پور، این است که او محصول آکادمی کیا بوده و همچنین زیر نظر علی‌دوستی ترقی یافته‌است.
صادق محرمی
هافبک راست‌پا، 21 ساله و هشتپری اسبق تیم ملی نوجوانان، تیم ملی جوانان و باشگاه ملوان بندرانزلی، یکی از خرید های برجسته تابستان پرسپولیس بود. محرمی که با هدف جانشینی رامین رضاییان به خدمت پرسپولیس در آمد، قابلیت بازی در پست مدافع و هافبک راست را دارد. این بازیکن خوش آتیه که فصل گذشته 25 حضور با پیراهن تیم ملوان را ثبت کرد، قرارداد دو ساله‌ای با پرسپولیس امضا کرده و تاکنون 3 بار برای پرسپولیس در دیدار های رسمی به میدان رفته‌است. ترافیک موجود در جناح راست پرسپولیس، مهمترین معضل و دلیل فرصت نرسیدن به صادق محرمی است.
محمد رحمتی
هافبک 22 ساله و تنکابنی سرخپوشان، سومین سال عضویت خود در این باشگاه را پشت سر می‌گذارد. درباره رحمتی گرچه تعاریف زیادی از او به هنگام پیوستنش به پرسپولیس شده بود، هنوز فرصت چندانی برای حضور در ترکیب و درخشش نیافته‌است. محمد رحمتی که می‌تواند در پست هافبک میانی ایفای نقش کند، با حضور محسن مسلمان، کمال کامیابی‌نیا و احمد نوراللهی، تاکنون فرصت عرض اندام پیدا نکرده‌است. 
احسان علوان زاده
هافبک 22 ساله، خوزستانی و چپ پای سرخپوشان، یکی از بازیکنان برجسته‌ای بود که با قراردادی سه ساله در تابستان به عضویت پرسپولیس درآمد. علوان زاده که فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه استقلال اهواز آغاز کرده‌است، سابقه حضور در استقلال اهواز، استقلال خوزستان و نفت مسجد سلیمان را در کارنامه خود می‌بیند. درخشش در ترکیب نفت مسجد سلیمان در لیگ دسته اول و قرار گرفتن در ترکیب منتخب لیگ دسته اول فصل گذشته، مقدمات حضور علوان زاده در جمع سرخپوشان را ایجاد نمود. علوان زاده نیز با حضور عالیشاه و امیری در جناح چپ پرسپولیس، فرصت چندانی برای عرض اندام پیدا نکرده ولی می‌تواند با جدایی عالیشاه در آینده برای پشت سر گذاشتن دوره سربازی، فرصت بیشتری پیدا کند.
شهاب زاهدی
مهاجم 21 ساله و ملایری باشگاه پرسپولیس، به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش، دو سال از میادین به دور بود و امسال پس از دو سال، مجددا شرایط حضور در پرسپولیس را بدست آورد. زاهدی که یکی از بهترین و با انگیزه ترین بازیکنان پرسپولیس در اردوی آماده سازی اوکراین بود، هنوز موفق نشده خود را برانکو تحمیل کند. مهاجم اسبق پیکان و مقاومت تهران، به دلیل شرایط فیزیکی مناسب و قدرت شوتزنی بالا، یکی از گزینه های جانشینی مهدی طارمی تلقی می‌شد ولی پس از بازگشت این مهاجم، مورد استفاده قرار نگرفت.
علی علی‌پور
مهاجم 21 ساله و نام آشنای پرسپولیس که سومین فصل حضورش در این تیم را تجربه می‌کند، با گلزنی در دیدار شهرآورد برگشت لیگ چهاردهم، نام و نشانی برای خود به وجود آورد. علی‌پور که با درخشش در دیدار های نیم‌فصل دوم فصل گذشته پرسپولیس، یکی از عوامل اوج گیری تیم برانکو بود، به خوبی در ترکیب این تیم جا افتاده و در عین 21 سالگی، تاثیرگذاری بالایی در جمع سرخپوشان دارد. قابلیت بالای علی‌پور در زدن ضربات سر و سرعت و تیزچنگی بالای این مهاجم جوان، از جمله ویژگی های اصلی علی‌پور است که سبب می‌شود، آینده خوبی را برایش ترسیم نماییم.
رضا کرملاچعب
مهاجم 19 ساله و اهل شوشتر پرسپولیس، یکی از خوش آتیه ترین بازیکنان این تیم قلمداد می‌شود. کرملاچعب که توسط آکادمی فوتبال فولاد خوزستان به فوتبال کشور معرفی شده، در سن 17 سالگی یکی از بازیکنان ثابت تیم نفت مسجدسلیمان بود و از قضا در دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در مسجد سلیمان نیز، یک گل را وارد دروازه سرخپوشان کرد. کاپیتان تیم ملی جوانان ایران که سابقه حضور در باشگاه مارفا پرتغال را نیز در کارنامه خود دارد، با قراردادی 5 ساله به عضویت پرسپولیس درآمده و بدون شک در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
حمیدرضا طاهرخانی
مهاجم 17 ساله و قزوینی باشگاه پرسپولیس که پس از درخشش در تیم آراد تاکستان، به عضویت تیم نوجوانان پرسپولیس درآمد، با پیشرفت زودهنگام، خیلی زود خود را به تیم جوانان و امید پرسپولیس رساند و اکنون با تیم بزرگسالان پرسپولیس به تمرین می‌پردازد. طاهرخانی که در نخستین حضور خود در ترکیب بزرگسالان پرسپولیس در یک دیدار دوستانه، 2 گل به ثمر رسانده و همچنین تجربه به ثمر رساندن 2 گل در دربی امید ها را در کارنامه دارد، یکی از استعداد های این باشگاه به شمار می‌رود که حساب ویژه ای بر رویش باز شده‌است. مرتضی فنونی با مقایسه طاهرخانی با محمدخانی، او را محمدخانی دوم پرسپولیس دانسته که در آینده خواهد درخشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

رایانه کمک ۲۴
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

خبرنامه

براي عضويت در خبرنامه ايميل خود را در فرم زير وارد كنيد.

تبلیغات

مشکلات رایانه ای

جدیدترین اخبار

گزارش ها

آشنایی با برادران دایی در یک گزارش جذاب 

آشنایی با برادران دایی در یک گزارش جذاب 

افتتاح فروشگاه جدید علی دایی با حضور برادران دایی، بازهم حکایت از اتحاد و صمیمیت زیاد این خانواده سرشناس داشت.

گزارش دبیر یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان از روند داوری‌ها

گزارش دبیر یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان از روند داوری‌ها

هومان اسعدی دبیر یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به ارائه گزارشی از روند داوری‌های این دوره از جشنواره پرداخت.

گزارش وزارت خارجه آمریکا از وضعیت آزادی‌های مذهبی در ایران نادرست، مغرضانه و سیاسی است

گزارش وزارت خارجه آمریکا از وضعیت آزادی‌های مذهبی در ایران نادرست، مغرضانه و سیاسی است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص آزادی‌های مذهبی در جهان، بار دیگر تصویری تحریف شده و سیاسی از وضعیت آزادی‌های مذهبی در جمهوری اسلامی ایران، همراه با ایراد اتهاماتی ناروا، ارائه شده و بی شک غیرقابل پذیرش و مردود می‌باشد.

گزارشی از پشت پرده برهان مبین/پای یک نماینده پولدارمجلس درمیان است؟+اسناد

گزارشی از پشت پرده برهان مبین/پای یک نماینده پولدارمجلس درمیان است؟+اسناد

آیا حمیدرضا امیرحسنخانی با نماینده مجلسی به همین نام که به ثروت زیاد شهرت دارد، ارتباطی دارد؟ شرکت برهان مبین به چه صورت مجوز قرارداد بلیت فروشی استادیوم های مهم ایران را دریافت کرده؟ آیا پای افراد و نهادهای دیگری در این مسئله در میان است؟ وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و شرکت برهان مبین باید به آنها پاسخ دهند.

باغ پرندگان می تواند به یکی از پروژه های شاخص پایتخت تبدیل شود/ارائه گزارش عملکرد اعضا به شهروندان الزامی است

باغ پرندگان می تواند به یکی از پروژه های شاخص پایتخت تبدیل شود/ارائه گزارش عملکرد اعضا به شهروندان الزامی است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: گزارش عملکرد اعضای شورای شهر به شهروندان الزامی است و باید این کار در جلسه علنی شورا صورت گیرد.

گزارش متوسط قیمت فروش محصولات و هزینه خدمات کشاورزی بهار ۱۳۹۶

گزارش متوسط قیمت فروش محصولات و هزینه خدمات کشاورزی بهار ۱۳۹۶

مرکز آمار ایران در گزارشی، به ارائه اطلاعاتی در ارتباط با متوسط قیمت فروش سالانه یک کیلوگرم از محصولات کشاورزی و متوسط نرخ انواع دام زنده پرداخته است.

گزارش زنده؛ پرسپولیس 1 - سیاه‌جامگان 0

گزارش زنده؛ پرسپولیس 1 - سیاه‌جامگان 0

پرسپولیس خیلی خیلی توسط فرشاد احمدزاده به گل دست یافت تا اکنون شانس بالایی برای کسب پیروزی داشته باشد.

گزارش دبیر یازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان از روند داوری‌ها

گزارش دبیر یازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان از روند داوری‌ها

هومان اسعدی دبیر یازدهمین جشنوار ملی موسیقی گزارشی از روند داوری‌های این دوره از جشنواره ارائه داد.

وقتی طارمی شعار تشویق منشا را شنید(گزارش تصویری)

وقتی طارمی شعار تشویق منشا را شنید(گزارش تصویری)

مهدی طارمی در دیدار برابر سیاه جامگان تلاش زیادی داشت تا نام خود را به عنوان گلزن ثبت کند که البته فرصت ها یکی پس از دیگری برای او از دست رفته است.

وقتی طارمی شعار تشویق منشا را شنید(گزارش تصویری)

وقتی طارمی شعار تشویق منشا را شنید(گزارش تصویری)

طارمی در اوایل نیمه دوم فرصت خوبی روی پاس در عمق وحید امیری کسب کرد و در حالی که تنها رضا ناصری را روبروی خود می دید در زدن ضربه نهایی ناکام ماند و آن را در اختیار دروازه بان سیاه جامگان قرار داد.

گزارش بولتن نیوز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

گزارش بولتن نیوز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دومین روز متوالی به بررسی کارنامه وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم پرداختند.

گزارش آخرين تمرين استقلالى ها پيش از ديدار با سايپا

گزارش آخرين تمرين استقلالى ها پيش از ديدار با سايپا

بازيكنان تيم فوتبال استقلال آخرين تمرين خود را پيش از ديدار با سايپا امروز عصر برگزار كردند.

گزارش مرکز مطالعات اسلامی سازمان بورس از طبقه‌بندی صکوک

گزارش مرکز مطالعات اسلامی سازمان بورس از طبقه‌بندی صکوک

گروه اقتصاد: مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار به تازگی گزارشی تحت عنوان «طبقه‎بندی ابزارهای مالی اسلامی (صکوک)» به قلم مجتبی کاوند منتشر کرده است.

گزارش هافینگتون پست در مورد نشانه هایی از بهبود روابط عربستان و امارات با ایران

گزارش هافینگتون پست در مورد نشانه هایی از بهبود روابط عربستان و امارات با ایران

هافینگتون پست نوشت: تحرکات اخیرعربستان و امارات نشان می دهد که این دو کشور احتمالا درصدد یافتن راه هایی برای کاهش تنش ها با ایران هستند.

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا از وضعیت آزادی‌های مذهبی در ایران مغرضانه و سیاسی است

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا از وضعیت آزادی‌های مذهبی در ایران مغرضانه و سیاسی است

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان به گزارش مغرضانه وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت آزادی‌های مذهبی در ایران واکنش نشان داد.

گزارش وکیل طالبی به AFC به دلیل طلب این بازیکن از تراکتورسازی+نامه

گزارش وکیل طالبی به AFC به دلیل طلب این بازیکن از تراکتورسازی+نامه

وکیل بازیکن سابق تراکتورسازی به دلیل طلب این بازیکن از تیم تبریزی به AFC گزارش داد.

خونه به خونه با نکونام استارت زد (گزارش تصویری)

خونه به خونه با نکونام استارت زد (گزارش تصویری)

اولین تمرین تیم فوتبال خونه به خونه با جواد نکونام برگزار شد.

علیفر: خبر گزارشگری من شور و شوق می‌آفریند

علیفر: خبر گزارشگری من شور و شوق می‌آفریند

از وقتی خبر گزارش من در بازی برگشت سوپرجام اسپانیا منتشر شده شور و شوق خاصی در جامعه فوتبال به راه افتاده است.

آسیاتک طراحی سایت مشکل کامپیوتر