آسیاتل

بازدید: 120

موازی کاری در وزارت بهداشت و وزارت علوم / 30 تا 40 آزمایشگاه جامع پیش بالینی در کشور نیاز داریم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 336192
معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه به 40 آزمایشگاه جامع پیش بالینی در کشور نیاز داریم، گفت: بین بسیاری از رشته‌های تحقیقاتی در وزارت بهداشت و وزارت علوم موازی کاری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری معاونت علمی فناوری رییس جمهوری در مراسم افتتاح آزمایشگاه جامع پیش بالینی در علوم پزشکی تهران عنوان کرد: خوشبختانه با افتتاح این آزمایشگاه  در دانشگاه علوم پزشکی تهران مهمتر از دستیابی به تجهیزات نشان دادیم که محققان ایرانی این توانایی را دارند که پیشرفته ترین دانش ها را در کشور بومی سازی کنند.

وی ادامه داد: در کشور به 30 تا 40 آزمایشگاه جامع پیش بالینی نیاز داریم زیرا 4 تا 5 میلیون دانشجو نیازمند کار در این آزمایشگاه ها هستند. یکی از مشکلات بزرگ این دانشجویان این است که به دلیل نبود این آزمایشگاه ها پروژه های تحقیقاتی خود را با ترس و لرز در آزمایشگاه های بیمارستان ها انجام داده و موش یا خرگوش تحقیقاتی خود را به آزمایشگاه بیمارستان ببرند.

ستاری افزود: متأسفانه یکی از چالش های بزرگ در حوزه تحقیقات و فناوری این است که بین وزارت علوم و بهداشت تعامل خوبی وجود ندارد و بسیاری رشته ها با ساختارهای متفاوت ارائه داده می شوند و به عبارتی در این رشته ها موازی کاری خود دارد.

معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری اظهار کرد: امیدواریم به کمک آزمایشگاه های جامع پیش بالینی شرکت های دانش بنیان نیز بتوانند رشد و توسعه پیدا کنند و اقتصادی تر عمل کرده و بتوانند آر ندی خود را با تحقیقات به دست آورند.

در حال تکمیل...


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت