آسیاتل

بازدید: 69

راهکارهای طب سنتی برای آب کردن چربی های شکم و پهلو

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 301142
یک متخصص طب سنتی از چند راه کار اساسی برای جلوگیری و رفع چاقی های موضعی به ویژه آب کردن چربی های شکم و پهلو خبر داد.

سیدمهدی میرغضنفری متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهارکرد: به طور کلی اصل چاقی در افراد مختلف به علت نوع مزاجی که دارند نیز متفاوت است اما بطور کلی موضوع رفع چاقی موضعی دغدغه خیلی از مردم شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای علت های اصلی پیدایش و رفع کامل چاقی های موضعی طب سنتی راهکارهای بسیاری دارد، افزود: تغییر سبک زندگی، انتخاب اشتباه نوع الگوی غذایی بدون توجه به شناخت کامل نوع مزاج، کم تحرکی و حتی پشت میز نشینی های طولانی، مهمترین علت های بروز چاقی موضعی به ویژه در نواحی دور شکم، پهلو و بازو ها به شمار می روند.

این متخصص طب سنتی در خصوص یکی از بهترین فوت و فن های رفع چاقی موضعی گفت: یبوست های مداوم یکی از مهمترین محرکهای چاقی موضعی هستند پس در قدم اول باید با قرار دادن ملین های طبیعی در تغذیه روزانه آن را برطرف کرد.

وی ادامه داد: مصرف روزانه یک لیوان خاکشیری که با آب ولرم تهیه شده، قراردادن هلو و زردآلو در سبد غذایی روزانه و ترجیحا یک ساعت قبل از غذا به صورت ملین های کاملا طبیعی یبوست هارا به طور کامل از بین می برند .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش تصریح کرد: علاوه بر رفع یبوست و جلو گیری از بروز آن، انجام نسخه طب سنتی ذکر شده نیز با ایجاد زمینه های هضم،  جذب مناسب و کامل مواد غذایی را ایجاد نوعی کم اشتهایی از بروز چاقی های موضعی نیز جلو گیری می کنند.

میرغضنفری با اشاره به چند راه حل کلیدی دیگر برای رفع چربی های موضعی و دروشکم ، تصریح کرد: بهتر است مصرف برگه های میوه های ترش وملس، آلو بخارا و تمر هندی های تازه نیز در برنامه های غذایی روزانه افراد حتی میزان کم هم که شده قرار گیرند زیرا این اقلام، در زمره بهترین چربی سوزها قراردارند.

وی ادامه داد : مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری بادام شیرین خوراکی را در یک لیوان آب ولم ریخته و ترجیحا ناشتا و یک ساعت قبل از صرف صبحانه میل شود ، این محلول در رفع چربی های موضعی خیلی کمک کننده است.

این متخصص طب سنتی یادآور شد: البته مصرف ناشتای روزانه یک عدد سیب نیم ساعت الی 40 دقیقه قبل از صبحانه، علاوه بر رفع خواب آلودگی در کاهش وزن و کاهش چربی های موضعی نیز موثر است اما قانون کلی این است که باید بر اساس تشخیص نوع مزاج هر فرد، علت بروز و نسخه رفع چربی های موضعی و چاقی در وی مشخص شود.

انتهای پیام /

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت