آسیاتل

بازدید: 86

ساخت ۳۰ مخزن و سامانه آب‌رسانی اضطراری تا پایان سال در تهران

منبع : فارس نیوز کد خبر: 276659
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از ساخت ۳۰ مخزن و سامانه آبرسانی اضطراری تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد پرورش امروز در آیین بهره‌برداری از نخستین مخزن و سامانه آبرسانی اضطراری کشور در محل زرگنده تهران گفت: آبفای تهران طرح بلندمدتی برای ساخت مخازن آبرسانی اضطراری در 352 نقطه تهران دارد تا در هر محله در زمان وقوع حوادث طبیعی، آب بهداشتی در روزهای ابتدایی وقوع حادثه در اختیار شهروندان تهرانی قرار گیرد.

پرورش ساخت این مخازن را برای تأمین آب شرب و بهداشتی تهرانی‌ها در هنگام وقوع حوادث طبیعی همانند زلزله مهم و حیاتی دانست، گفت: ساخت این مخازن یکی از موارد 8گانه طرح جامع آبرسانی اضطراری تهران است.

به گفته وی مخزن آبرسانی اضطراری زرگنده برای 11 هزار نفر در سه روز ابتدایی به‌ازای هر نفر سه لیتر در روز می‌تواند آب تأمین کند.

پرورش همچنین استفاده از ظرفیت‌های مردمی در زمان وقوع زلزله را مهم و حیاتی دانست و گفت: بحث ما فنی و ساخت‌وساز این مخازن را شرکت آب و فاضلاب انجام می‌دهد اما مدیریت و بهره‌برداری از این مخازن در زمان وقوع حوادث برعهده شوراهای محلی و ظرفیت‌های مردمی است که باید در این زمینه اقدامات فرهنگی صورت بگیرد.

به گزارش فارس، نخستین مخزن آبرسانی اضطراری کشور امروز با ظرفیت 100 هزار لیتر برای شرایط خاص مانند وقوع حوادث طبیعی در محله زرگنده تهران به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/ب


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت