آسیاتک

بازدید: 82

تولید فولاد زنگ نزن پزشکی با حضور وزیر کار در البرز آغاز شد

منبع : تابناک کد خبر: 2688
تولید فولاد زنگ نزن 316 پزشکی در پژوهشگاه مواد و انرژی کشور واقع در فردیس استان البرز روز چهارشنبه با حضور دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی شروع شد.


تولید فولاد زنگ نزن 316 پزشکی در پژوهشگاه مواد و انرژی کشور واقع در فردیس استان البرز روز چهارشنبه با حضور دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی شروع شد.تولید فولاد زنگ نزن پزشکی با حضور وزیر کار در البرز آغاز شد به گزارش ایرنا،رییس پژوهشگاه مواد و انرژی کشور گفت:فولاد زنگ نزن پزشکی 316 در ساخت ایمپلنت های استخوانی استفاده می شود این نوع ایمپلنت که به پلاتین نیز معروف است، بیشترین کاربرد را در بین فلزات پزشکی دارد. 
سیدمحمدمهدی هادوی افزود: تا امروز، تمامی مواد اولیه فولاد زنگ نزن پزشکی 316 از خارج خریداری می شد و در کشور با ماشینکاری این ماده خارجی به ایمپلنت تبدیل و به بازار عرضه می شد. 
وی گفت: به علت حساسیت بالای ترکیب شیمیایی، ساختار و استحکام فولاد زنگ نزن پزشکی 316، تولید آن با فناوری خاصی باید صورت گیرد که متاسفانه تاکنون این فولاد در کشور تولید نشده است، همین فناوری سطح بالا و خاص موجب شده که قیمت ماده اولیه وارداتی گران تمام شود و در نتیجه ایمپلنت با قیمت بالایی به دست مصرف کننده برسد. 
وی ادامه داد: بنابراین از یک طرف کالای قاچاق وارد کشور می شود و از طرف دیگر، در نهایت مواد فلزی تقلبی و غیراصل نیز روانه بازار می شود. 
رییس پژوهشگاه مواد وانرژی کشور گفت: با شروع تولید این فولاد در پژوهشگاه مواد و انرژی، میزان قیمت تمام شده کالا کاسته شده و امیدواریم این فولاد با کیفیت بالا و تایید وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد در اختیار تولیدکنندگان ایمپلنت قرار گیرد. 
هادوی افزود: در حال حاضر قرارداد چند تنی این فولاد بین پژوهشگاه مواد و انرژی و سازندگان ایمپلنت منعقد شده است. 
به گفته وی،این پژوهشگاه یکی از قطب های علمی و تحقیقاتی کشور است که دستاوردهای علمی، اختراعات و نوآوری های متعدد آن تاکنون توجه پژوهشگران جهان را به خود معطوف کرده است. 
پژوهشگاه مواد وانرژی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مشکین دشت شهرستان فردیس استان البرز مستقر است. 
loading...

دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان