آسیاتل

بازدید: 55

«وبا» در کمین است/ از مصرف آب و مواد غذایی غیربهداشتی خودداری کنید

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 262427
سلامت نیوزیک فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری عنوان کرد: با آغاز فصل گرما خطر بروز وبا افزایش می یابد به همین دلیل به افراد توصیه می شود از مصرف آب و مواد غذایی غیربهداشتی خودداری کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،دکتر مسعود مردانی، فوق تخ

سلامت نیوزیک فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری عنوان کرد: با آغاز فصل گرما خطر بروز وبا افزایش می یابد به همین دلیل به افراد توصیه می شود از مصرف آب و مواد غذایی غیربهداشتی خودداری کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،دکتر مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری با بیان اینکه با شروع فصل گرما و افزایش دمای هوا احتمال وقوع بیماری «وبا» افزایش می یابد، گفت: وبا بیماری است که از طریق آب و غذای آلوده به افراد منتقل می شود که این بیماری در فصول گرم سال و اواخر بهار از شیوع بیشتری برخوردار است.

وی افزود: کشور ما به لحاظ قرار گرفتن در مرز تردد مردمان افغانستان و پاکستان همواره در معرض خطر درگیری با این بیماری است که عمده مبتلایان ایرانی به همین دلیل به این بیماری مبتلا شده اند.

مردانی یادآور شد: به افراد توصیه می شود در فصل تابستان و آغاز سفرهای خانوادگی به شدت از مصرف آب های غیر بسته بندی و غذاهای بین راهی اجتناب کنند و در صورت دسترسی نداشتن به آب های بسته بندی شده حتما آب را قبل از مصرف به خوبی بجوشانند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از شیوع وبا در کشور وزارت بهداشت به تمام پزشکان و مراکز درمانی ابلاغ کرده که در صورت مشاهده مورد مشکوک و یا ابتلای فردی به اسهال شدید حتما نمونه دریافت شده از بیمار را به مراکز سلامت وزارت بهداشت ارسال کنند.

مردانی درباره علائم بیماری وبا، گفت: وبا با علائمی مانند اسهال، درد شکم، کم آبی بدن، گودی زیر چشم و گاهی تب بروز پیدا می کند.

وی افزود: به افراد توصیه می شود برای پیشگیری از وبا علاوه بر مصرف آب و غذای سالم از اجابت مزاج در مکان های غیربهداشتی خودداری کنند و شست و شوی مناسب دست ها را فراموش نکنند.

این فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری خاطرنشان کرد: باتوجه به خطراتی که برای شیوع وبا در کشور وجود دارد وزارت بهداشت توانسته از بروز موارد حاد و گسترش آن جلوگیری کند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

تبلیغات

آسیاتک حمایت