پیدا شدن جسد کودک 3 ساله خوزستانی در کانال فاضلاب

منبع : عصر ایران کد خبر: 260911


مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به پیدا شدن جسد کودک سه ساله اهوازی در کانال فاضلاب، گفت: پرونده حادثه سقوط و مرگ این کودک در کانال فاضلاب از سوی دستگاه قضایی در حال رسیدگی است و شرکت آبفا و شهرداری اهواز احضار شده اند.

کیامرث حاجی زاده جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: جسد این کودک سه ساله که شب گذشته در کانال فاضلاب سقوط کرده بود، حدود یک ساعت پیش در حوالی ورودی فاضلاب در منطقه 'چنیبه' پیدا شده است.

وی از تشکیل کمیته ای برای بررسی مرگ این کودک اهوازی خبر داد و افزود: قرار است فردا جلسه ای با حضور فرماندار اهواز تشکیل شده و این موضوع بررسی شود.

حاجی زاده تصریح کرد: دستگاه قضایی نیز به این موضوع ورود کرده و شهرداری اهواز و شرکت آب و فاضلاب را احضار کرده است.

وی در پاسخ به اینکه متولی این کانال کدام دستگاه اجرایی است، اظهار کرد: در کمیته ای که برای بررس حادثه تشکیل شده این مساله بررسی و نتیجه آن اطلاع رسانی می شود.

حاجی زاده تاکید کرد: در صورت اثبات قصور، هر دستگاهی که متولی این کانال بوده، باید به قانون و مردم پاسخ دهد.

وی همچنین گفت: فردا طی مکاتبه ای به شهرداری اهواز و همه شهرداران مناطق همچنین شرکت آبفای اهواز، ضرورت تعیین تکلیف و ساماندهی و تعمیر و درپوش گذاری کانال های سطح شهر اعم از کانال های دفع آب های سطحی که تحت پوشش شهرداری است و کانال های فاضلاب که زیر نظر شرکت آبفاست، را ابلاغ می کنیم.

بر اساس این گزارش، یک کودک سه ساله پنجشنبه شب در کانال بدون سرپوش فاضلاب در کوی منابع طبیعی اهواز سقوط کرد و جان داد. جسد این کودک بعد از حدود 24 ساعت امشب پیدا شده است.

شرکت آب و فاضلاب اهواز و شهرداری اهواز هر دو از پذیرش مسئولیت این کانال شانه خالی کرده اند.

این خبر بازتاب وسیعی در فضای مجازی داشته و از ساعاتی پیش تعدادی از شهروندان با جمع آوری طومار، خواستار عزل مدیرعامل آبفا اهواز شده اند.

فروردین 95 نیز یک کودک در کانال فاضلاب کوی گلدشت اهواز کشته شد. تا کنون اخباری از مرگ چندین کودک در فاضلاب شهرهای خوزستان منتشر شده است.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 109
چاپ خبر
منبع:عصر ایران

کد خبر:260911

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا