آسیاتل

بازدید: 26

اپل خودروهای خودران می سازد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 256674
مدیرعامل اپل به بیان جزیئات بیشتری از پروژه تیتان، ساخت خودروی هوشمند" این شرکت پرداخت.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، تیم کوک، مدیرعامل شرکت Apple توسعه سامانه های خودروی خودران توسط شرکتش را تائید کرد اما درباره ساخت این خودروها توسط اپل سخنی به میان نیاورد.

اپل جزئیات جدیدی از پروژه فوق سری خودروهای بدون راننده خود منتشر کرد. تیم کوک درباره چالش ساخت خودروهای بدون راننده (خودران) اظهار کرد که "ساخت چنین خودروهایی مادر تمامی پروژه های هوش مصنوعی است."

کوک اعلام کرد که در حال جمع آوری منابع برای توسعه فن آوری کنترل خودروهای بدون راننده است. کوک از بیان اینکه آیا اپل خود دست به ساخت خودروهای بدون راننده خواهد زد یا نه، امتناع کرد.

کوک در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ اظهار کرد: "ما الان بر روی خودروهای بدون راننده متمرکز شده ایم. یکی از اهداف خودروهای بدون راننده به طور مشخص ساخت خودروهایی است که قادر به رانندگی خودکار هستند. چنین پروژه ای یکی از سخت ترین پروژه های هوش مصنوعی در جهان است."

اظهارات کوک نشان می دهد که اپل بیش از آنکه تمایل به ساخت خودروهای بدون راننده داشته باشد، ترجیح می دهد سامانه هوش مصنوعی که این خودروها را کنترل می کنند توسعه دهد و آن را به شرکت های سازنده خودرو بفروشد.

دیوید بیلی، متخصص صنعت خودروسازی در دانشگاه آستون، بیان کرد: توانایی اپل در توسعه محصولات کاربرپسند مانند iPhone و iPad یکی از مزیت های رقابتی این شرکت در مقایسه با دیگران است. این شرکت نه تنها می تواند فن آوری کنترل خودرو را توسعه دهد بلکه می تواند رابط کاربری آن را نیز به نحوی توسعه دهد که شرکت های دیگر در انجام آن ناتوانند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

تبلیغات

آسیاتک حمایت