آسیاتک

بازدید: 53

ارائه دستاوردهای حوزه‌ها در نمایشگاه قرآن کریم/ قرآن‌های کهنه خود را با قرآن‌های جدید تعویض کنید

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 234669
از رویدادهای قابل توجه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، امکان تعویض قرآن‌های کهنه افراد با قرآن‌های جدید است.
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریمبه گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پس از تعطیل شدن یک روزه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، این رویداد بزرگ قرآنی کشور روز گذشته فعالیت خود را از سر گرفت.

با توجه به اینکه در روزهای پایانی هفته شمار بازدیدکنندگان از نمایشگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند، باید به این موضوع اشاره کرد که علاقمندان زیادی در روز پنج شنبه از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بازدید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن طیب حسینی مدیر بخش حوزوی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: بحمدالله امسال بخش حوزوی دوازدهمین حضور مستمر و پرافتخار خود را با حدود ٤٠ موسسه و نهاد فاخر تجربه می‌کند.

رئیس شورای روابط عمومی مراکز حوزوی افزود: این بخش هر سال با برنامه‌های متنوعی در نمایشگاه حضور پیدا می‌کند به طوری که هر یک از این غرفه‌های حاضر در بخش حوزوی آخرین دستاورد‌ها و تلاش‌های یکساله خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی ادامه داد: در این دوره با ١٦٠ اثر جدید با محوریت قرآن، اخلاق، سبک زندگی در قالب نرم افزار، سایت، کتاب، مجلات و در موضوعاتی ازجمله؛ خانواده، کودک، نوجوان، تربیت، انتظار، مهدویت، زن از منظر قرآن، سبک زندگی اسلامی ایرانی، معارف قرآن آثار ارزشمندی را در معرض دید مخاطبان خود قرارداده ایم.

همچنین یکی از امکانات در نظر گرفته شده برای بازدید کنندگان از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، وجود بخش تعویض قرآن‌های مستعمل با قرآن‌های جدید است.

علی خواجه وند مسئول تعویض قرآن‌های مستعمل با قرآن‌های جدید گفت: چندین سال است که طرح تعویض مستعمل با قرآن‌های جدید در نمایشگاه قرآن انجام می‌شود و با اقدامات انجام شده، در نمایشگاه امسال نیز این طرح اجرا می‌شود.

به گفته او، بازدیدکنندگان می‌توانند قرآن‌های کهنه‌ای که نمی‌دانند آن‌ها را کجا قرار دهند به نمایشگاه قرآن بیاورند و در ازای آن قرآن‌های جدید دریافت کنند.

خواجه وند در ادامه اذعان داشت: این طرح دو استفاده دارد که یکی از آن‌ها جمع آوری قرآن‌های مستعمل است که آن‌ها را با احترام جمع آوری می‌کنیم و تبدیل به مقوا می‌شود و جلد‌های جدید از آن‌ها درست می‌شود و از طرف دیگر با تعویض قرآنهای مستعمل با قرآنهای جدید که از ناشران نمایشگاه خریداری می‌شود باعث تقویت بیشتر بخش ناشران قرآنی و دینی می‌شویم که با استقبال زیادی هرساله روبرو می‌شود.

او در خصوص هزینه‌های پرداختی به ناشران نیز گفت: مبلغی که برای این قضیه پیش بینی شده است مبلغ قابل توجه‌ای است و امیدوارم که تا آخرین روز نمایشگاه ادامه پیدا کند و محدودیتی را در این راستا شاهد نباشیم.

مدیر کمیته تشریفات در خصوص شرایط تعویض این قرآن‌ها اظهار کرد: این طرح صرفا برای خانواده هایی است که قرآنی مستعمل در منزل دارند و برای تعویض آن به نمایشگاه مراجعه می‌کنند و تقاضا می‌شود قرآن‌های مساجد و حسینیه‌ها را برای تعویض نیاورند، زیرا با توجه به محدودیت‌های مالی نمی‌توانیم در روزهای آتی به سایر مردم قرآن اهدا کنیم.

وی درباره تعداد قرآن هایی که هر روز برای تعویض در اختیار غرفه داران قرار می‌گیرد گفت: هر روز ٣٠٠ جلد کتاب بر اساس روند پیش گرفته شده پیش بینی شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند با در دست داشتن قرآن‌های مستعمل خود قرآن‌های جدید را بدون پرداخت هیچ مبلغی دریافت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های موجود به هرخانواده یک قرآن اهدا می‌شود و امیدواریم مراجعه کنندگان توقع تعویض مفاتیح و سایر ادعیه هارا با قرآن نداشته باشند و همکاری لازم را با مسولین غرفه داشته باشند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی» ٨ تا ٢٦ خردادماه سال جاری (همزمان با دوم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان) از ساعت ١٧ تا ٢٤ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن است.

انتهای پیام/

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک