بازدید: 107

برنامه جدید مقابله با دلالان نفتی

برنامه جدید مقابله با دلالان نفتی

معاون وزیر نفت با تشریح برنامه جدید مقابله با دلالان و واسطه‌های کالاها و تجهیزات صنعت نفت از طرح جدید شفاف‌سازی معاملات در صنعت نفت خبر داد.به گزارش مهر، محمدرضا مقدم امروز در مراسم آغاز به کار هشتمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت در تشریح مهمترین سیاست های طراحی و ساخت کالاهای مورد نیاز صنایع نفت و گاز ایران گفت: هم اکنون مراحل طراحی سامانه یکپارچه کالای صنعت نفت به پایان رسیده و به زودی از این سامانه با اولویت انتقال و توسعه فناوری در صنعت نفت رونمایی خواهد شد.معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین اهداف راه اندازی سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت، تکمیل زنجیره خدمات فنی و مهندسی و بومی سازی دانش طراحی و ساخت انواع کالا و تجهیزات نفتی است، تصریح کرد: شفاف سازی معاملات نفتی، تسریع در زمان ساخت و کاهش هزینه های ساخت خرید کالاهای نفتی و اعمال سیاست های متمرکز برای حمایت از تولید داخل از دیگر اهداف بهره برداری از این سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت به شمار می رود.این مقام مسئول، با بیان اینکه برای نخستین بار در طول تاریخ صنعت نفت اولین وندورلیست دارندگان واقعی و داخلی کالا و تجهیزات در صنعت نفت با گردآوری حدود یک‌هزار و ۸۱۴ شرکت سازنده تهیه و تبیین شده است، تاکید کرد: علاوه بر این به زودی اولین وندورلیست سازندگان خارجی کالا و تجهیزات صنعت نفت هم تهیه خواهد شد.مقدم با یادآوری اینکه هم اکنون حدود ۲۴ هزار و ۶۰۰ تامین‌کننده خارجی و داخلی کالا و تجهیزات در صنعت نفت ایران فعالیت می کنند، بیان کرد: تکمیل اطلاعات شرکت های تامین‌کننده کالا و شناسایی تامین‌کنندگان واقعی از دیگر اهداف راه اندازی سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت خواهد بود.معاون وزیر نفت با بیان اینکه شناسایی تامین‌کنندگان واقعی منجر به کاهش فعالیت های دلالی و واسطه گری در سطح صنعت نفت به منظور خرید کالا و تجهیزات است، یادآور شد: از سوی دیگر همزمان با راه اندازی این سامانه، بومی سازی دانش فنی برخی از کالاهای پرمصرف هم در صنعت نفت آغاز شده است.وی با بیان اینکه در شرایط فعلی هیچ مشکل و فقدانی در کیفیت، استاندارد و قیمت تمام شده تجهیزات سرچاهی در حیطه نفت و گاز در مقایسه با سازندگان داخلی وجود ندارد، گفت: با بهره برداری از سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت عملا برای انواع خرید کالاهای خارجی که نمونه مشابه آنها در داخل طراحی و تولید شده، محدودیت های جدی اعمال خواهد شد.این مقام مسئول، با اشاره به برنامه ریزی به منظور ساخت بومی سازی ۱۰ گروه کالاهای اساسی و پرمصرف در صنعت نفت، تصریح کرد: مهمترین اولویت در ساخت این کالاها دست یابی به دانش طراحی و مهندسی آنها بوده و عملا در صورت دستیابی به این دانش، امکان تجاری سازی کالاهای نفتی با اولویت صادراتی در کشور فراهم می شود.مقدم با بیان اینکه اخیرا چهار مناقصه تامین انواع کالاهای پرمصرف شامل لوله های CRA، پیگ هوشمند، اقلام اندازه گیری حفاری و الکتروموتورهای ضد انفجار برگزار شده است، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه به زودی برنده مناقصه پیگ‌رانی هوشمند ۴ هزار کیلومتر خطوط لوله نفت و گاز مشخص خواهد شد.
برنامه جدید مقابله با دلالان نفتی
منبع : تابناک کد خبر: 17

 تلگرام خبرلند

معاون وزیر نفت با تشریح برنامه جدید مقابله با دلالان و واسطه‌های کالاها و تجهیزات صنعت نفت از طرح جدید شفاف‌سازی معاملات در صنعت نفت خبر داد.

معاون وزیر نفت با تشریح برنامه جدید مقابله با دلالان و واسطه‌های کالاها و تجهیزات صنعت نفت از طرح جدید شفاف‌سازی معاملات در صنعت نفت خبر داد.
به گزارش مهر، محمدرضا مقدم امروز در مراسم آغاز به کار هشتمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت در تشریح مهمترین سیاست های طراحی و ساخت کالاهای مورد نیاز صنایع نفت و گاز ایران گفت: هم اکنون مراحل طراحی سامانه یکپارچه کالای صنعت نفت به پایان رسیده و به زودی از این سامانه با اولویت انتقال و توسعه فناوری در صنعت نفت رونمایی خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین اهداف راه اندازی سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت، تکمیل زنجیره خدمات فنی و مهندسی و بومی سازی دانش طراحی و ساخت انواع کالا و تجهیزات نفتی است، تصریح کرد: شفاف سازی معاملات نفتی، تسریع در زمان ساخت و کاهش هزینه های ساخت خرید کالاهای نفتی و اعمال سیاست های متمرکز برای حمایت از تولید داخل از دیگر اهداف بهره برداری از این سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت به شمار می رود.
این مقام مسئول، با بیان اینکه برای نخستین بار در طول تاریخ صنعت نفت اولین وندورلیست دارندگان واقعی و داخلی کالا و تجهیزات در صنعت نفت با گردآوری حدود یک‌هزار و ۸۱۴ شرکت سازنده تهیه و تبیین شده است، تاکید کرد: علاوه بر این به زودی اولین وندورلیست سازندگان خارجی کالا و تجهیزات صنعت نفت هم تهیه خواهد شد.
مقدم با یادآوری اینکه هم اکنون حدود ۲۴ هزار و ۶۰۰ تامین‌کننده خارجی و داخلی کالا و تجهیزات در صنعت نفت ایران فعالیت می کنند، بیان کرد: تکمیل اطلاعات شرکت های تامین‌کننده کالا و شناسایی تامین‌کنندگان واقعی از دیگر اهداف راه اندازی سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت خواهد بود.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه شناسایی تامین‌کنندگان واقعی منجر به کاهش فعالیت های دلالی و واسطه گری در سطح صنعت نفت به منظور خرید کالا و تجهیزات است، یادآور شد: از سوی دیگر همزمان با راه اندازی این سامانه، بومی سازی دانش فنی برخی از کالاهای پرمصرف هم در صنعت نفت آغاز شده است.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی هیچ مشکل و فقدانی در کیفیت، استاندارد و قیمت تمام شده تجهیزات سرچاهی در حیطه نفت و گاز در مقایسه با سازندگان داخلی وجود ندارد، گفت: با بهره برداری از سامانه یکپارچه کالا در صنعت نفت عملا برای انواع خرید کالاهای خارجی که نمونه مشابه آنها در داخل طراحی و تولید شده، محدودیت های جدی اعمال خواهد شد.
این مقام مسئول، با اشاره به برنامه ریزی به منظور ساخت بومی سازی ۱۰ گروه کالاهای اساسی و پرمصرف در صنعت نفت، تصریح کرد: مهمترین اولویت در ساخت این کالاها دست یابی به دانش طراحی و مهندسی آنها بوده و عملا در صورت دستیابی به این دانش، امکان تجاری سازی کالاهای نفتی با اولویت صادراتی در کشور فراهم می شود.
مقدم با بیان اینکه اخیرا چهار مناقصه تامین انواع کالاهای پرمصرف شامل لوله های CRA، پیگ هوشمند، اقلام اندازه گیری حفاری و الکتروموتورهای ضد انفجار برگزار شده است، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه به زودی برنده مناقصه پیگ‌رانی هوشمند ۴ هزار کیلومتر خطوط لوله نفت و گاز مشخص خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پربازدیدترین اخبار

خبرنامه

براي عضويت در خبرنامه ايميل خود را در فرم زير وارد كنيد.

جدیدترین اخبار

گزارش ها

واکنش خاص گوینده خبر 14 به گزارش سخنان رهبر و اقتدار موشکی +فیلم

واکنش گوینده خبر 14 سیما پس از گزارش درباره سخنان رهبر انقلاب و اقتدار موشکی مورد توجه کاربران قرار گرفت.

خوش خدمتی جدید منافقین به آمریکا با انتشار گزارش‌هایی خیالی از برنامه موشکی ایران

نماینده گروهک تروریستی منافقین در واشنگتن مدعی شد مدارک و شواهدی علیه برنامه موشکی ایران در اختیار دارند.

گزارش شهنازی در مورد اعزام کاروان ایران به مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا

دبیرکل کمیته ملی المپیک در نشست روسای فدراسیون‌ها با وزیر و معاونان وزارت ورزش، گزارشی از وضعیت اعزام کاروان ایران به بازی‌های داخل سالن ارائه کرد.

دیده‌بان شفافیت و عدالت فردا گزارشی از تخلفات سازمان غذا و دارو منتشر می‌کند

عضو هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت گزارشی از تخلفات سازمان غذا و دارو توسط سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت تهیه شده که فردا منتشر می‌شود.

چند مورد لو رفتن سؤالات امتحان نهایی 20 دقیقه قبل از امتحان گزارش شده است/ مردم مستندات خود را به مجلس ارائه کنند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه چند مورد لو رفتن سؤالات حدود یک ربع تا بیست دقیقه قبل از شروع امتحان گزارش شده است، گفت: اگر مدرک و مستندی در دست افراد دالّ بر وقوع تخلف در امتحانات نهایی وجود دارد باید به مجلس داده شود.

اعلام گزارش دفتر بازرسی سازمان محیط زیست درباره مرگ "هیرکان"

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست درباره مرگ هیرکان، پلنگ رها شده در پارک ملی گلستان توضیحاتی را ارائه کرد.

نتایج گزارشات اولیه در خصوص علت بوی نامطبوع خاش

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گفت: ترکیدگی یک واحد آمونیاک در شهرک صنعتی خاش و فعال شدن تنها آتشفشان غیرخاموش ایران از دلایل بوی نامطبوع شهرستان خاش اعلام شده که هنوز صحت و سقم این ادعاها مشخص نشده است.

نخستین گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره برنامه موشکی ایران؛ لحن گوتیرش نرمتر شد

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت که بر اساس سندی که به دست آورده لحن دبیرکل سازمان ملل نسبت به آزمایش‎های موشکی ایران نرمتر شده است.

گزارش تازه سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران، لحن ملایم‌تری دارد

روزنامه نیویورک تایمز که به نسخه‌ای از گزارش دبیر کل سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران دست یافته، می‌گوید این گزارش لحن ملایم‌تری نسبت به قبل دارد.

گزارش تازه سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران، لحن ملایم‌تری دارد

روزنامه نیویورک تایمز که به نسخه‌ای از گزارش دبیر کل سازمان ملل در مورد برنامه موشکی ایران دست یافته، می‌گوید این گزارش لحن ملایم‌تری نسبت به قبل دارد.

گزارش یونیسف از کشته شدن کودکان موصل به دست داعش

سازمان ملل اعلام کرد: شبه نظامیان گروه تروریستی داعش کودکان در موصل را هدف می‌گیرند تا اجازه ندهند غیرنظامیان از این شهر فرار کنند این در حالی است که نیروهای عراقی برای پس گرفتن آخرین پایگاه داعشی‌ها در عراق همچنان تلاش می‌کنند.

تبلیغات

تلگرام خبرلند