آسیاتل

بازدید: 19

امکان بازگشت انگلیس به اتحادیه اروپا چقدر است؟

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1461941
دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد رأی خود را در خصوص پرونده انگلیس روز دوشنبه اعلام خواهد کرد.
به گزارش افکارنیوز،

دیوان دادگستری اروپا می گوید رأی خود را در خصوص پرونده بریتانیا روز دوشنبه اعلام خواهد کرد.

این نهاد قضایی روز پنجشنبه اعلام کرد که رأی نهایی اش را در مورد این که بریتانیا می تواند مستقلاً روند خروج از اتحادیه را متوقف کند و دوباره به اتحادیه بازگردد یا خیر، روز دوشنبه ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) رسماً اعلام خواهد کرد.

اعلام این رأی که قرار است با قید فوریت صادر شود بعد از آن صورت گرفت که شایعات در خصوص احتمال به بن بست رسیدن ترزا می در رایزنی های خود با پارلمان بریتانیا در پیوند با سازوکار خروج از اتحادیه اروپا قوت گرفت.

یکی از مشاوران دیوان دادگستری اروپا می گوید بریتانیا می تواند روند خروج خود از اتحادیه را متوقف کند بدون این که به رأی مثبت اعضای این اتحادیه نیاز داشته باشد. این اظهارات امید ها را برای کسانی که موافق متوقف کردن روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند تقویت کرده است.

از روز سه شنبه پارلمان بریتانیا بحث و رأی درباره توافق مورد مذاکره دولت محافظه کار بریتانیا و کمیسیون اروپا درباره برگزیت را آغاز خواهد کرد. بسیاری از نمایندگان هم حزبی نخست وزیر، ترزا می، مخالفت خود را با آخرین توافق درباره برگزیت اعلام کرده اند. پارلمان پنج روز زمان خواهد داشت تا توافق جدید برگزیت را به رأی بگذارد.

محافظه کارانی که حامی «برگزیت سخت» هستند اعتقاد دارند که توافق اخیر منافع بریتانیا را به خطر می اندازد. آن ها حتی سعی کردند ترزا می را استیضاح کنند، اما نتوانستند رأی لازم ۴۸ نماینده محافظه کار برای استیضاح خانم می را فراهم آورند.

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت